Kastamonu Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Kastamonu Erkek Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Kastamonu Erkek Yurtları, Kastamonu Erkek Öğrenci Yurtları, Kastamonu Özel Yurtlar

Kastamonu İli; Bartın, Karabük, Sinop, Çorum ve Çankırı illeriyle sınır komşusudur. Kuzeyinde Karadeniz iklimi seyrederken, güneyinde ise kara iklimi görülen bu şehirde bitki örtüsü oldukça zengindir. Topraklarının yarısından fazlası ormanlarla kaplı olan bu ilde; köknar, çam, gürgen gibi ağaçlar temiz bir havası olmasına neden olmaktadır.

Kastamonu’da erkek öğrenci yurtları dizayn edilirken öğrencilerin çabuk adapte olabilmesi ve yabancılık çekmemesi gibi sebepler etkili olmuştur. Arkadaş edinebilmeniz ve sosyal bir çevreye sahip olmanız için odalar en az iki kişiliktir. Dört kişilik odalar da olan yurtlarda, odaların her birinde TV vardır. Çalışma masaları, tek kişilik yataklar ya da oda tipine göre ranza tipi yataklar olabilmektedir. Giysi dolapları ve komidinler de vardır. Odalarda tuvalet ve banyolar mutlaka bulunmaktadır. Öğrenciye özel olması gerektiği düşünülmüştür. Etüd salonları ders çalışırken rahat ve konsantre bozmayacak şekilde düzenlenmiştir. Ayrıca internet odaları ve dinlenme odaları da vardır. Bu sayede günün yorgunluğunu bu şekilde üzerinizden atabilirsiniz. Yemekhanelerde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği hizmeti verilmektedir ve burada da TV bulunmaktadır. Olası su kesintileri için su tankı mevcuttur. Bu sayede her istediğiniz an banyo yapabilirsiniz. Yurtta yangın çıkması halinde yangın tüpleri de hazır olarak ulaşılabilecek alanlarda mevcut durumdadır. Ayrıca yangın sensörleri de vardır. Güvenlik, kimlik kartları ile sağlanmakta ve kamera sistemleri ile gerekli önlemler alınmaktadır.

Kastamonu; Abana, Ağlı, Araç, Azdavay, Bozkurt, Cide, Çatalzeytin, Daday, Devrekani, Doğanyurt, Hanönü, İhsangazi, İnebolu, Küre, Kastamonu Merkez, Pınarbaşı, Seydiler, Şenpazar, Taşköprü ve Tosya olmak üzere yirmi adet ilçeden oluşmaktadır. Bu ilçeler arasında en kalabalık nüfusa ait ilçesi 40 bin 745 kişilik nüfusu ile Tosya İlçesi’dir. En sakin ve en az nüfusa sahip olan ilçesi ise 2 bin 944 kişilik nüfusu ile Ağlı İlçesi’dir. Kastamonu İli; toplam nüfusu ise 2011 yılında dört yüz bine kadar yaklaşmıştır.

Kastamonu, tam bir gezi şehridir. Burada öğrencilik hayatınız oldukça renkli geçecektir. Kuyluç Mağarası görülmeye değer bir mekanıdır. Doğal olarak oluşan bir mağaradır ve turistlerin ilgi odağı olarak ziyaret edilen bir mekandır. Mağaranın girişinde iki akarsu bulunmaktadır ve gerçekten görülmesi gereken ender güzellikteki yerlerden biridir. Turistlerin bir diğer uğrak yeri ise Çatak Kanyonu’dur. Dünyanın en büyük dördüncü kanyonu olarak bilinen Çatak Kanyonu, dokuz yüz metrelik gözetleme noktası ile size yeşilin her rengini görmenizi vadetmektedir. Tabi bu noktaya çıkabilmek biraz zordur. Ancak görülecek güzellik karşısında emin olun ki değecektir. Bu sayede hem yürüyüş yapabilecek hem de görmediğiniz bir güzelliğe tanıklık edeceksiniz.

Kastamonu’da Ilgarini Mağarası, şehre adının verilmesine neden olan Kastamonu Kalesi, İnebolu Abaş Tepesi ve Geriş Tepesi diğer ziyaret edilecek güzel alanlardandır. Burada öğrenciliğiniz harika geçecektir.