Kayseri Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Kayseri Erkek Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Kayseri Erkek Yurtları, Kayseri Erkek Öğrenci Yurtları, Kayseri Özel Yurtlar

Kayseri; Yozgat, Sivas, Kahramanmaraş, Adana, Niğde ve Nevşehir ile komşudur. Kayseri’de Orta Anadolu’nun sert karasal iklimi görülmektedir. Bir yıl içinde ortalama yirmi gün boyunca kar yağdığını görebilirsiniz. Genel olarak ovalarla kaplı olan bu şehirde tarıma elverişsiz alan toprakların sadece yüzde on birlik bir kısmını kapsamaktadır.

Kayseri’de öğrenci olarak bulunuyorsanız asla pişman olmayacağınızı söylemek isterim. Çünkü çoğu ilde olmayan tek kişilik odaları olan yurtlar burada bulunmaktadır. İki, üç ve dört kişilik odaları ile de hizmet veren yurtlar vardır. Yurtlarda 24 saat boyunca sıcak su hizmeti verilmektedir. Kameralarla ve profesyonel güvenlik elemanları ile içiniz rahat olabilir. 24 saat kesintisiz internet ile odanızda, yurdun bahçesinde ya da dinlenme odasında internetin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. Etüd odaları, sınav dönemleriniz için özel olarak hazırlanmış ve sizlere sakin ve sessiz bir ortam sunulmuştur. Odalarınızda da ayrıca çalışma masaları vardır. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği verilen yurtlarda öğrencilere kantin hizmeti de sunulmuştur. Ücretsiz servisi ile üniversiteye ulaşımınız da oldukça kolaylaştırılmıştır. Bazı yurtlarda bu hizmet yoktur, çünkü yürüme mesafesi kadar üniversiteye yakındır. Yurtların bazıları sosyal aktiviteler ve imkanlar konusunda oldukça üst düzeyde hizmet vermektedir. Teniz kortu, yüzme havuzu, masa tenisi, basketbol ve voleybol sahaları ayrıca kapalı spor salonları sizleri beklemektedir. Derslerden kalan boş vakitleriniz oldukça iyi geçecektir. Posta hizmetleri, günlük gazetelerin odalara bırakılması, yurdun yıldırımlara karşı paratoner ile korunmasına kadar tüm ince detaylar düşünülmüştür. Jeneratör, su deposu, gün aşırı oda temizliği, çamaşırhanesi ve ütü salonları da diğer verilen hizmetlerdendir. Burada yurtta kaldığınızı unutacak ve bir otel konforunda öğrencilik yaşayacaksınız.

Kayseri’de; Akkışla‎, Bünyan‎, Develi‎ , Felahiye, Hacılar‎, Kocasinan‎, Melikgazi‎, Pınarbaşı, Sarıoğlan‎, Sarız‎, Talas‎, Tomarza‎, Yahyalı, Yeşilhisar, Özvatan‎ ve İncesu‎ olmak üzere toplamda on altı ilçeye sahiptir. En fazla nüfusa sahip olan ilçesi 492 bin 13 kişilik nüfusu ile Melikgazi İlçesi’dir. En az nüfusa sahip olan ilçesi ise 4 bin 254 kişilik nüfusu ile Özvatan İlçesi’dir. 2012 yılında yapılan nüfus sayımı dikkate alındığında ise Kayseri’deki toplam nüfusun 1 milyon 274 bin 968 kişiye ulaştığı görülmüştür.

Kayseri’de yurdun içinde güzel vakit geçirirken dışarıda da sizi bekleyen güzellikler olduğunu belirtmek isterim. Palas Tuzla Gölü işte tam da bunlardan birisidir. Eşsiz güzelliği ile görenleri kendine hayran bıraktıran bu yer, birçok turistin akınına uğramaktadır. İnsan elinin değmediği bir yerdir ve doğal güzelliği nedeni ile 1993 yılında koruma altına alınmıştır. Eğer tarihi bir gezi isterseniz Köşk Medrese’nin sizleri beklediğini söylemek isterim. Günümüzde aşevi olarak kullanılmakta olan bu mekan, tarihte tekke olarak inşa edilmiştir.

Kayseri’de okurken yurtların size sunduğu imkanlar dışında şehrin güzelliklerine de yabancı kalmamanızı tavsiye ederiz.