Kayseri Kız Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Kayseri Kız Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Kayseri Kız Yurtları, Kayseri Yurtları, Kayseri Kız Öğrenci Yurtları

Klasik çağlarda Kapadokya olarak anılan bu güzel şehir, İç Anadolu bölgesinde bulunmaktadır. 17 bin 170 kilometre karelik bir yüzölçüme sahip olan Kayseri İli, nüfus bakımından ülkemizin yedinci büyük şehridir. Ayrıca sanayi bölgesi olarak da oldukça gelişmiştir.

Kayseri, öğrencilere değer veren ve rahat etmeleri için ana şefkati ile onlara yaklaşan kız öğrenci yurtları ile doludur. Yurtlarda bir, iki, üç ve dört kişilik odalar bulunur. Her on kişiye özel olarak bir çalışma odası düzenlenmiştir. Bu sayede ders çalışabilmeniz ve çevresel faktörlerden en az etkilenmeniz için her şey düşünülmüştür. Kaloriferli ısıtma sistemi ile ısıtılan yurtlarda yedi gün yirmi dört saat boyunca canlı güvenlik vardır ve yurt güvenliği kameralarla takip edilmektedir. Sınırsız internet ve sıcak su da yine kesintisiz olarak hizmet verilen diğer özelliklerdir. Günlük olarak temizlik yapılır ve kıyafetleriniz ücretsiz olarak yıkanıp ütülenir. Yemek vakitleri belirli bir zaman aralığında tutulmamış, gece geç saate kadar öğrencilere hizmet verilmesi hedeflenmiştir. Üniversiteye kimi yurtta yürüyerek giderken kimi yurtta ise vasıta kullanmanız gerekmektedir. Yurtlar genel olarak lokanta, pastane, kafe, hastane, eczane, banka ve emniyet gibi yerlere yakın olarak konuşlandırılmıştır. Öğrencilerin her türlü rahatlığı için tüm ince detaylar düşünülmüştür. Kendinizi evinizin rahatlığında hissedebilir ve öğrenci olduğunuzu bile unutabilirsiniz.

Kayseri’de dört adet üniversite bulunmaktadır. Bunlardan birisi 1978 yılında kurulmuş olan ve devlet üniversitesi özelliğini taşıyan Erciyes Üniversitesi’dir. 2008 yılında Melikşah Üniversitesi, 2009 yılında ise Nuh Naci Yazgan Üniversitesi olmak üzere iki adet vakıf üniversitesi kurulmuştur. Son olarak 2010 yılında bir devlet üniversitesi olarak Abdullah Gül Üniversitesi de şehrin sınırlarına eklenmiştir. “Zirvedeki Üniversite” sloganıyla yoluna devam eden şehrin en eski üniversitesi olan Erciyes Üniversitesi; 17 fakülte, 5 enstitü, 8 yüksekokul, 8 meslek yüksekokulu, 5 bölüm ve 24 araştırma merkezi ile eğitim vermektedir. Bu ilde, okumak istediğiniz bölümü bulma şansınız oldukça yüksektir.

Kayseri, sadece üniversiteleriyle değil gezilecek mekanları ile de birçok öğrencinin sevdiği bir şehirdir. Şeker Gölü ise en çok ziyaret edilen ve Keykubat Dağı eteklerinde yer alan bir doğa eseridir. Eski dönemlerde Keykubat Gölü olarak bilinen bu güzel yer, Şeker Fabrikası sınırları içinde kalmış olduğundan bu şekilde anılmaya başlanmıştır. Eşsiz manzarası ile sizi rahat ve sakinleşmiş olarak mutlu edecek ve harika vakit geçirmenizi sağlayacaktır. Kayseri’de ayrıca Ağırnas Yeraltı Şehri de vardır ki burada Hristiyanlığın ilk dönemine ait birçok iz görmeniz mümkündür. Gezerken keyif alacağınız ve bir o kadar da şaşkınlık yaşayacağınız bu güzel mekanda tarih ile iç içe geçecek ve harkulade bir vakit geçirebileceksiniz.

Kayseri, hem memur hem de öğrenci şehri olarak bilinir ve sizlerin memnuniyetini sağlamak için hazırlanan güzel yurtları ile öğrencilere büyük kolaylık sağlarken gezilecek ve görülecek mekanları ile de harika zaman geçirmenizi sağlayacaktır.