Manisa Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Manisa Erkek Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Manisa Erkek Yurtları, Manisa Erkek Öğrenci Yurtları, Manisa Özel Yurtlar

Üniversite öğrencilerin yaşamaya doyamadığı Manisa; İzmir, Balıkesir, Kütahya ve Uşak ile komşu olup, Celal Bayar Üniversitesi ile en çok tercih edilen yerdir. Manisa’dan İzmir’ e ulaşabilmek için tek yapmanız gereken kırk bir kilometre – yaklaşık 48 dakika- yol gitmek. İzmir’ e olan yakınlığı nedeni ile de öğrencileri cezbeden bu şehir, hafta sonlarını deniz kenarında geçirmek isteyen erkek öğrencilere bu imkanı sunmaktadır.

Erkek öğrencilere hizmet vermek için açılan yurtlar, birbirinden farklı seçenekleriyle öğrencilerini beklemektedir. Çamaşır ve ütü hizmetleri, kişiye özel çalışma masaları, ortopedik ve sağlıklı yataklar, kantin, televizyon ve tabi ki erkek öğrencilerin vazgeçilmezi Lig TV yayınına kadar her şey düşünülmüştür. Öğrenci olmanız ve yurtta kalmanız sevdiğiniz futbol takımına daire maçları kaçırmanızı gerektirmiyor. Üstelik futbol aşkınızı düzenlenen halı saha etkinliklerinizle de taçlandırabilir yıl sonunda kendinize ait takımınızla kupanızı bile alabilirsiniz. Üstelik sadece futbol değil, diğer sporlarla da ilgilenen erkek öğrenciler için spor sahaları mevcuttur. Masa tenisi, bilardo gibi çeşitli oyunlar oynayabilir ve düzenlenen etkinliklerle eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Belli bir beslenme tarzının ve yemek yeme saatiniz yok ise açık büfe sayesinde dilediğiniz zaman yemek yiyebilirsiniz. Odanızda bulunan mini buzdolabınızı aperatif yiyeceklerle ve içeceklerinizle doldurabilir, yurttan çıkamadığınız geç vakitlerde dilediğiniz an keyifle yiyip içebilirsiniz. Hatta bazı yurtlarda erkek öğrencilerimizin günlük alması gereken kalori miktarına kadar yedikleri yiyecekler kontrol edilmekte ve Gıda Mühendisleri tarafından tüm yiyecekler çeşitli testlerden geçirilerek öğrencilere sunulmaktadır. Temizliği dert etmenize gerek kalmayacak, çünkü yurdunuz rutin olarak odanızı temizleme hizmeti vermektedir.

Manisa, size sadece yurtlarıyla değil gezilecek görülecek birbirinden farklı birçok yer seçeneğiyle de sosyal hayatınızı aydınlatacak bir şehir. Her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği Urganlı Kaplıcaları termal sularıyla sizlere sağlıklı bir hayat sunuyor. İl merkezine 54 kilometre uzaklıkta olan bu kaplıcalar, hafta sonunuzu orada geçirmek için harika bir tatil yeri. Üstelik bikarbonatlı , karbondioksitli ve sodyumlu suları ile romatizma, kireçlenme ve bağırsak hastalıkları gibi birçok derde şifa da oluyor. Güzel bir maç sonrası hafta sonunuzu burada sağlıklı ve eğlenceli bir şekilde geçirebilirsiniz. Şimdilerde birçok dizide de adı geçen bu güzel şehir, Şehzadeler Şehri olarak da bilinir ve tabi buna yakışır bir de kalesi vardır. Manisa Kalesi, Spil dağında bulunur. Eşsiz manzarasıyla güzel bir gün geçirmek isterseniz burayı ziyaret etmenizi mutlaka öneririz. Manisa’nın Salihli ilçesinde görmeniz gereken saklı bir cennet vardır. Bahsettiğim yer hiç kuşkusuz Sardes Antik Kenti’dir. Bu kent, Roma ve Bizans dönemlerinde bir yerleşim yeri olarak kullanılmış, bu bilgi ise yapılan arkeolojik kazılarla anlaşılmıştır. Bu kentin ayrıca bir diğer önemli özelliği ise şudur; İncil’de Hristiyanlığın batıya yayılacağı yönünde indirilen vahiy bölümünde Batı Anadolu’da yer alan yedi kiliseden biri olarak bilinir. Bize geçmiş tarihimizden bu günümüze kadar korunarak gelen Sardes Antik Kenti’ni görmeniz için tek yapmanız gereken öğrencilik günlerinizin birini bu kente saklamak...

Ahmetli, Akhisar, Alaşehir, Demirci, Gölmarmara, Gördes, Kırkağaç, Köprübaşı, Kula, Salihli, Sarıgöl, Saruhanlı, Selendi, Soma, Manisa Merkez ve Turgutlu olmak üzere toplam 16 adet ilçesi bulunan bu şehrin nüfusu 2012 verilerine göre 356.702 kişidir. Akhisar ilçesi nüfusu en fazla olan ilçesi olarak başı çekmektedir. Akhisar’ın mutlaka duymuş olduğunuz o meşhur köftesini yemeden memleketinize dönmemenizi tavsiye ederiz. Köfte yemeye gelmişken ayrıca Ulu Camii’yi, Çağlak Deresi’ni, Süleyman Çamlığı’nı da gezebilir tarihin esintileri içinde güzel bir gün geçirebilirsiniz. Manisa’nın Turgutlu ilçesinde de tadıyla ünlü kokoreçlerini yiyebilir, özellikle Turgutlu’nun simgesi olan üzümü de alabilirsiniz.

Bu eşsiz şehir, hem tarihi dokusuyla hem de öğrenci yurtlarıyla siz öğrencilerini beklemektedir.