Manisa Kız Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Manisa Kız Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Manisa Kız Yurtları, Manisa Yurtları, Manisa Kız Öğrenci Yurtları

Manisa İli Ege bölgesinde 1.232 kilometre karelik alana sahip olup, öğrenciler için cennet kadar güzel bir yerdir. Eğer Manisa’ya öğrenci olarak geldiyseniz kendinize birçok seçenek içinden gerek devlete ait gerekse özel kız yurtları bulabilirsiniz.

Manisa’da geniş ve ferah odalarda, gerek ranza tipi yataklar gerekse size özel tekli yatakların hizmetinize sunulduğunu iletmek isterim. Kız arkadaşlarınızla sohbet edebileceğiniz geniş bahçeleri olan, güvenlik kamerasıyla ve güvenlik görevlileriyle son derece titizlikle sizi koruyan, hoşgörülü ve tecrübeli çalışanlarıyla yurtta kaldığınızı unutacaksınız. Uygun fiyatlarıyla ve ödeme seçenekleriyle sizleri ve aileleri yormayacak ama evinizin ortamını yaşatabilecek yurtlar Manisa’da sizleri beklemektedir. Tüm bunların yanı sıra düzenlenen birbirinden eğlenceli ve ilginç etkinlikleriyle de siz kız öğrencilerin ortama daha kolay alışması ve uyum sorunu yaşamaması için yardımcı olmaktadır. Hatta bazı yurtlar adeta bir otel rahatlığı sunuyor kız öğrencilerine. Öyle ki odalar içinde televizyonlar, mini buzdolapları, kişisel dolaplar ve kitaplık dahil her hizmet var. Güvenlik için ise parmak izi okuma sistemiyle içinizin daha rahat etmesi sağlanıyor.

Celal Bayar Üniversitesi, farklı kampüse sahiptir. Mühendislik Fakültesi ya da Fen-Edebiyat Fakültesinde okuyacaksanız eğitim alacağınız yer Muradiye Kampüsüdür. 1992 yılında kurulan kampüs, aynı zamanda bin kişilik öğrenci yurdunu da bünyesinde bulundurmaktadır. Eğer Tıp Fakültesi ya da İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde okuyacaksanız eğitim alacağınız yer ise Uncubozköy Kampüsü’dür. Bu kampüs içerisinde ise üniversiteye ait kütüphaneye ve dekanlık binasında ulaşmanız mümkündür.

Manisa, bünyesinde birçok tarihi eseri de barındıran çok güzel bir ilimizdir. Mimar Sinan eserleri arasında gösterilen Muradiye Camii, ne yazık ki Mimar Sinan’ın yaşı nedeni ile projesini çizmiş olduğu ancak göremediği bir eserdir. Ancak sizlerin görebilmesi için hala Manisa’dadır ve sizleri ziyareti için beklemektedir. Manisa’da ayrıca Sidas Antik Kenti de vardır ki görülmeye değer ve gizemli tarihi ile ziyaretçilerini büyülemeye devam etmektedir. Lidyalılara ait olan bu antik kente ismini Türkler vermiş olup, Sidasın manası Güzel, Kutlu orman demektir. Mutlaka görülmesi gereken diğer bir yer ise Ağlayan Kaya’dır. Ağlayan Kaya ile ilgili birbirinden ilginç efsane var. Benim en ilgimi çeken hikayesi şöyle; eski çağlarda yaşayan bir kadın altısı erkek altısı kız olmak üzere tam on iki çocuğa sahiptir. Bu kadar çok evlada sahip olması zamanla kadını böbürlenmeye ve herkesi aşağılamaya başlamasına neden olur. Öyle bir hal alır ki bu böbürlenme, inanışa göre çağın en güçlü Tanrıçasına bile anneliği ile ilgili sözler söylemeye başlar. Bu durum, Tanrıçanın kulağına gitmiş elbette. Bunun üzerine Tanrıça bu kadına evlatlarını öldürerek ceza vermiş. Bu duruma dayanamayan kadın, taş kesilmiş ve o dönemden beri ağlayarak taş halinde yaşamaktaymış. Ne zaman ki ağlayan kayanın yanına çocuklar gidip oyun oynasa ağlayan kayanın gözyaşı dinermiş. Böylesine duygu yüklü ve bir o kadar da hayata dair ders veren bu yeri mutlaka ziyaret etmenizi öneririz.

Manisa tüm heybetiyle siz değerli öğrencileri beklemektedir.