Mersin Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Mersin Erkek Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Mersin Erkek Yurtları, Mersin Erkek Öğrenci Yurtları, Mersin Özel Yurtlar

Mersin İli; Adana, Niğde, Konya, Karaman ve Antalya ile komşudur. Mersin’de Akdeniz iklimi görülmektedir. Kıyıdan iç kısımlara doğru gidildikçe kara ikliminin etkisi görülmeye başlanır. Kıyı kesimlerde yaz ayları sıcak ve kurak geçerken kış ayları ise soğuk ve kar yağışlı bir hava görülmektedir.

Mersin, erkek öğrenci yurtları bakımından oldukça zengindir. Birçok yurt bulunan şehirde tek yapmanız gereken kalacağınız yurda karar vermektedir. Tabi bu kadar yurt olunca ücret farklılıkları da kaçınılmaz olmaktadır. Yurtların birçoğu üniversiteye yakındır. Yurtların bir kısmı üniversiteye yürüme mesafesindedir. Bazılarında ise tek bir vasıtayla ulaşım sağlanmaktadır. Yurtlarda hafta içi sabah kahvaltısı ve akşam yemeği hizmeti verilirken, hafta sonu ise öğle yemeği de öğrencilere sunulmaktadır. Odalar genel olarak üç ve dört kişilik olarak düzenlenmiştir. Bazı yurtlarda iki, beş ve altı kişilik odalar da vardır. Odaların bulunduğu katlarda sınırsız internet seçeneği vardır. Bu sayede öğrencilere internetten diledikleri gibi yararlanma imkânı da sunulmaktadır. Yurtlar bünyesinde yemekhane dışında kantin de bulundurmaktadır. Öğrencilerin diğer ihtiyaçlarını buradan sağlamaları hedeflenmiştir. Sınavlara hazırlanmak ve ödev yapabilmek için ayrıca etüd salonları düzenlenmiştir. Odalar sessiz ve ferahtır. Ayrıca dikkati dağıtmayacak şekilde oluşturulmuştur. Yedi gün yirmi dört saat açık olan bu odalardan rahatça yararlanabilirsiniz. Öğrencilerin dinlenmeleri ve stres atmaları için de ayrıca dinlenme odaları vardır. Bu odalar da sürekli öğrencilere açıktır. Çay ve kahve gibi içecekler bulunur ve öğrenciler burada günün yorgunluğunu atarlar. Bazı yurtlarda öğrencilerin memnuniyeti için basketbol, voleybol sahaları, masa tenisi ve yüzme havuzu gibi çeşitli olanaklar da sunulmuştur. Güvenlik hizmetleri de son derece önemsenmiştir. Kamera sistemleri ile yurt giriş ve çıkışları takip edilmekte ve işinde profesyonel olan elemanlar ile yurtların güvenliği sağlanmaktadır.

Mersin’de; Anamur‎, Erdemli‎ , Gülnar‎, Mersin büyükşehir‎, Mezitli‎, Mut, Silifke‎, Tarsus, Toroslar‎, Yenişehir ve Çamlıyayla‎ olmak üzere on bir adet ilçe bulunmaktadır. Şehrin en az nüfusa sahip olan ilçesi 8 bin 776 kişilik nüfusu ile Çamlıyayla İlçesi’dir. En kalabalık olan ilçe ise 316 bin 525 kişilik nüfusu ile Tarsus İlçesi’dir. Mersin’in toplam nüfusu ise - 2012 kayıtları incelendiğinde- 1 milyon 667 bin 939 olarak kayıtlara geçmiştir.

Mersin, güzellikleri ile gerek yerli turistlerin gerek ise yabancı turistlerin dikkati çeken bir şehirdir. Mersin’de en çok tercih edilen güzel bir tatil beldesi yeri olan Boğsak Adası, öğrenciler için de vazgeçilmeyen bir yerdir. Adada konaklamanız için pansiyonlar da vardır. Sessiz ve sakin bir hafta sonu için burayı tercih edebilir ve derslerin stresini üzerinizden atabilirsiniz. Üstelik adada Bizans dönemine ait kalıntıları da ziyaret edebilirsiniz. Narlıkuyu, Tokmar Kalesi ve Taşköprü ziyaret edebileceğiniz diğer güzel yerler arasındadır.

Mersin unutulmaz bir öğrencilik yaşamanız için sizleri de beklemektedir.