Mersin Kız Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Mersin Kız Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Mersin Kız Yurtları, Mersin Yurtları, Mersin Kız Öğrenci Yurtları

İçel olarak da bilinen Mersin, Akdeniz Bölgesinde bulunmaktadır. 15 bin 853 kilometre karelik alana sahip olan Mersin İli, turistik açıdan da oldukça önemli bir şehirdir. Doğal kumsalları ve limanı ile dikkat çeken şehirde öğrenciler için de birçok kalacak yurt vardır.

Mersin’de kız öğrenci yurtları oldukça lüks düzenlenmiştir. Yurtlarda bir, iki, üç, dört, beş ve altı kişilik olan odalar vardır. Odalar genelde aydınlık ve havadar olacak şekilde dizayn edilmiştir. Odalarda genelde baza sistemli yataklar tercih edilmiştir. Çalışma masası ve giysi dolapları da odalarda yer alan diğer eşyalardır. Nevresim takımı, yastık ve yorgan da yurt tarafından öğrencilere verilmektedir. Bazı yurtlarda oda içinde banyo ve tuvalet, mini buzdolabı, televizyon ve yazın sıcak günlerinde rahatça odanızda kalabilmeniz için klima bulunmaktadır. Bazı yurtlarda tuvalet ve banyo oda içinde değildir. Genelde katlarda yer almaktadır. Yurtlardan üniversiteye ulaşım genel olarak tek bir araçla sağlanmaktadır. Bazı yurtlarda üniversiteye ulaşım sağlamak için servis imkanı da sunulmaktadır. Giysilerinizin yıkanıp ütülenmesi için de hizmet sunan yurtlarda modern makinalar kullanılmaktadır. Yurtlarda odaların bulunduğu her katta sınırsız ve kablosuz internet hizmeti de bulunmaktadır. Odanızın rahatlığında internet girebilir ve sevdiğiniz sitelerde sörf yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Yemekhanelerde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği verilmektedir. Yurtlarda güvenlik son derece önemsenmiştir. Son teknolojiye göre üretilmiş kamera sistemleri kullanılan yurtlarda öğrencilerin giriş çıkış yaptığı alanlar ve diğer ortak kullanım alanları takip edilmektedir.

Mersin’de Mersin Üniversitesi, Toros Üniversitesi ve Çağ Üniversitesi olmak üzere üç adet üniversite bulunmaktadır. Şehrin en yaşlı üniversitesi 3 Temmuz 1992 yılında kurulan ve şehrin adını taşıyan Mersin Üniversitesi’dir. Mersin Üniversitesi’nde; Eczacılık Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İletişim Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Su Ürünleri Fakültesi, Tıp Fakültesi, Tarsus Teknik Eğitim Fakültesi ve Turizm Fakültesi bulunmaktadır. 9 Temmuz 1997 yılında kurulan Çağ Üniversitesi, şehrin ikinci üniversitesi olarak kayıtlara geçmiştir. “Eğitimin Ötesinde, Yaşamın İçinde” sloganıyla 2009 yılında kurulan Toros Üniversitesi ise şehirdeki bir diğer üniversitedir.

Mersin oldukça güzel bir şehirdir. Burada boş vakitlerinizde gezip görebileceğiniz harika yerler vardır. Astım Dilek Mağarası bu yerlerden biridir .Dar ve dik bir girişi olan mağaranın astım hastalarına oldukça iyi geldiği bilinir. Bu özelliği sayesinde de oldukça sık ziyaret edilir. Eğer kamp yapmayı seviyorsanız Akçakıl Koyu’nun tam size göre olduğunu söylemek isterim. Çam ağaçları arasında güzel bir tatil yapabilir, hafta sonlarınıza hareket katabilirsiniz. Burada birçok kampçıya ve karavana rastlayabilirsiniz. Denizin sığ olduğu sanılsa da ilerledikçe oldukça derinleştiği görülmektedir.

Mersin’de kaleler ve daha birçok plaj bulunmaktadır. Öğrencilik hayatınız burada oldukça güzel ve unutulmaz geçecektir.