Muğla Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Muğla Erkek Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Muğla Erkek Yurtları, Muğla Erkek Öğrenci Yurtları, Muğla Özel Yurtlar

Antalya, Burdur, Denizli ve Aydın ile komşu olan Muğla İli’nde Akdeniz iklimi görülmektedir. Yaz ayları kurak ve sıcak geçerken kış ayları ise ılık ve yağışlı bir hava görülmektedir. İç taraflara gidildikçe sıcaklık daha da düşmektedir. Şehrin yarısından fazlası ormanlarla kaplıdır ve oldukça temiz bir havası vardır.

Muğla’da erkek öğrencilerin kalabilmesi için birçok yurt vardır. Yurtlar genel olarak en az iki kişilki olacak şekilde düzenlenmiştir. Yurtlarda üç, dört, beş ve altı kişilik odalar bulmak da mümkündür. Oda içinde bazalı ya da ranza tipinde ortopedik yataklar tercih edilmiştir. Odalarda aynı zamanda çalışma masası, giysi dolabı, nevresim takımları, yastık, yorgan ve ihtiyaca göre battaniye de bulunabilmektedir. Nevresim takımları belirli periyotlarla yurt personelleri tarafından yıkanmakta ve temizlenmektedir. Yurtlarda genel olarak tuvalet ve banyolar ortak kullanıma açıktır ve odaların bulunduğu katlarda yer almaktadır. Öğrencilerin rahat ders çalışabilmeleri ve ödevlerini yapabilmeleri için ayrıca çalışma odaları da oluşturulmuştur. Sessiz ve ferah olan bu odalarda sınavlarınıza rahatça hazırlanmanız mümkündür. Yurtlarda bulunan yemekhaneler öğrencilerin sabah kahvaltısı ve akşam yemeği ihtiyacını da karşılamaktadır. Kahvaltılar oldukça zengin içerikli menülerden oluşmakta, akşam yemekleri ise aşçılar tarafından mevsim sebzeleri ile hazırlanmaktadır. Giysilerinizin yıkanması ve ütülenmesi için çamaşır odaları ve ütü odaları vardır. Bu odalarda giysilerinizi yıkayabilir ve kuruduktan sonra ütüleyebilirsiniz. Yurtlarda öğrencilerin rahatlığı ve dinlenmesi için de her şey düşünülmüştür. Dinlenme odaları bu noktada ihtiyacı karşılamaktadır. Günün yorgunluğunu bu odalarda atabilir çeşitli aktivitelerle güzel dakikalar geçirebilirsiniz. TV izleyebilir, çay içebilir ya da tavla, langırt ve masa tenisi gibi çeşitli oyunlarla zaman geçirebilirsiniz. Güvenlik hizmetleri de oldukça önemsenmiş olan yurtlarda kamera sistemleri kurulmuştur. Ortak alanlar ve bina çevresi kameralarla takip edilmektedir.

Muğla’da; Bodrum, Dalaman, Datça, Fethiye, Kavaklıdere, Köyceğiz, Marmaris, Milas, Muğla Merkez, Ortaca, Ula ve Yatağan olmak üzere on iki adet ilçe bulunmaktadır. Şehrin en kalabalık ilçesi 187 bin 171 kişilik nüfusu ile Fethiye’dir. En az nüfusa sahip olan ilçesi ise 10 bin 733 kişilik nüfusu ile Kavaklıdere ilçesidir. Şehrin nüfusu ise 2012 verileri kontrol edildiğinde 99 bin 158 kişi olarak kayıtlara geçmiştir.

Muğla’da gezip görebileceğiniz harika yerler vardır. Bunlardan biri Şövalye Adası’dır. Adanın ismi on beşinci yüzyıla dayanmaktadır. Rodos şövalyelerinin adada kale yapması sonucu adını alan bu güzel yeri mutlaka görmenizi öneririz. Adada sarnıçlar ve mozaikler görmeniz mümkündür. Arzu ederseniz boş vakitlerinizi değerlendirebileceğiniz yazlık bir mekan olan Akyaka Plajini da görebilirsiniz. Yazın en güzel saatlerini burada güzel denizin ve sahilin eşliğinde geçirebilir ve stresinizi atabilirsiniz.

Muğla, tam bir öğrenci şehridir ve burada yaşadığınız her an dolu dizgin geçecektir. Muğla, sizleri de misafir etmek için beklemektedir.