Muğla Kız Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Muğla Kız Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Muğla Kız Yurtları, Muğla Yurtları, Muğla Kız Öğrenci Yurtları

Ege Bölgesinde yer alan Muğla şehrinin yüzölçümü 12 bin 974 kilometre karedir. Şehrin ismini nasıl ve neden aldığı tam olarak bilinmemektedir. Ancak tarihi döneme bakıldığında İslam Hakimiyeti sonrasında şehrin isminin Menteşe olarak kayıtlarda geçtiği görülmüştür.

Muğla, sınırlarında birçok kız öğrenci yurdu bulundurmaktadır. Kız öğrenci yurtları oldukça güzel olan şehirde dilediğiniz bir yurt bulmanız oldukça kolaydır. Tek başınıza yaşamak isterseniz tek kişilik odalar size bu olanağı sağlamaktadır. Yurtlarda tek kişilik odalar olduğu gibi, iki kişilik, üç kişilik, dört kişilik ve beş kişilik odalar da vardır. Odalarda bazalı yataklar tercih edilmiş olsa da dört ve altı kişilik odalara sahip olan yurtlar, özellikle bu odalarda ranzalı yatakları tercih etmiştir. Odalarda yatak dışında çalışma masaları, giysi dolapları, nevresim takımları, yastık, yorgan ve battaniye gibi diğer ihtiyaçlar da bulunmaktadır. Bazı yurtlarda oda içinde aynı zamanda tuvalet ve banyo da vardır. Yirmi dört saat sıcak su kız öğrencilere sağlanmaktadır. Yurtların bir kısmında ise tuvalet ve banyolar ortak kullanıma açıktır ve odaların bulunduğu katlarda yer almaktadır. Yurtlarda sınırsız internet seçeneği de bulunur. Bu sayede odanızda internete girmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği hizmeti de verilmektedir. Yurtlarda, ders çalışabilmeniz için ayrıca özel olarak etüd odaları düzenlenmiştir. Sessiz ve ferah olan bu odalarda sınavlarınıza hazırlanabilirsiniz. Güvenlik hizmetleri de oldukça önemsenen yurtlarda kamera sistemleri devreye alınmıştır.

Muğla’da “Bilginin sevgiyle bütünleştiği bilge üniversite. eğitim dili” sloganıyla eğitim hayatına 1992 yılında başlayan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, her yıl binlerce öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Üniversitede; Edebiyat Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Fen Fakültesi, Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Su Ürünleri Fakültesi, Teknoloji Fakültesi, Tıp Fakültesi, Mimarlık Fakültesi ve Fethiye İşletme Fakültesi bulunmaktadır. Üniversitede ayrıca Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Fethiye Sağlık Yüksekokulu, Muğla Sağlık Yüksekokulu, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu , Yabancı Diller Yüksekokulu vardır. Fen Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimleri Enstitüsü ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü üniversitenin diğer eğitim birimlerindendir.

Muğla’da gezilecek birçok mekan vardır. Bu nedenle burada harika bir öğrencilik hayatı geçireceğinizi şimdiden söylemek isterim. Güzel bir hafta sonu için Ovabükü Plajını tercih edebilir ve keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Datça’nın en güzel koylarından biri olan bu plaj, size kendinizi harika hissettirecektir. Dinlenebileceğiniz ve stres atabileceğiniz bu plajda sıcak havanın, denizin ve kumsalın tadını doyasıya yaşamanız mümkündür. Buraya gelmişken güzel pansiyonlardan birinde kalabilir hatta belki yaz tatilinizi de burada geçirebilirsiniz. Muğla’da aynı zamanda Ağla Yaylası da vardır. Yaylada temiz havayı ciğerlerinize çekerken aynı zamanda restorantta yemek yiyebilir ve kır kahvesinde çayınızı içebilirsiniz.

Muğla unutulmaz bir öğrencilik hayatı yaşatmak için sizleri de bekletmektedir.