Muş Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Muş Erkek Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Muş Erkek Yurtları, Muş Erkek Öğrenci Yurtları, Muş Özel Yurtlar

Bitlis, Batman, Diyarbakır, Bingöl, Erzurum ve Ağrı ile komşu olan Muş’ta, oldukça sert bir kara iklimi görülmektedir. Altı ay boyunca sıfır derecenin altında olan hava sıcaklığı, diğer altı ay boyunca ise otuz derece üzerinde seyretmektedir. Kış ayları uzun ve soğuk geçmekte, yaz ayları ise sıcak ve kurak olarak geçmektedir.

Muş’ta bulunan erkek öğrenci yurtları öğrencilere ev sıcaklığını ve rahatlığını sunmayı hedeflemiştir. Yurt odaları genel olarak iki, üç, dört ve altı kişilik olmak üzere düzenlenmiştir. Odalarda bazalı ya da ranzalı yataklar tercih edilmiştir. Nevresim takımları, yastık, yorgan ve battaniye yurtlar tarafından öğrencilere verilmektedir. Odaların temizliği ve nevresim takımlarının yıkanması ve kurutulması da yurt görevlileri tarafından yapılır. Tuvalet ve banyolar genel olarak odaların bulunduğu katlarda konuşlandırılmıştır. Bazı yurtlarda banyolar hamam tarzında düzenlenmiştir. Yirmi dört saat boyunca sıcak su hizmeti verilmektedir ve böylece istediğiniz an duş alma imkanınız vardır. Katlarda yirmi dört saat boyunca sınırsız ve kablosuz internet olanağı da vardır. Böylece odanızın rahatlığında internete girebilir ve sosyal medyada sevdiğiniz sitelerde sörf yapabilirsiniz. Yemekhanelerinde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği imkanı sunan yurtlarda aynı zamanda kantin de bulunur. Kırtasiye ihtiyaçlarınızdan sevdiğiniz fast food yiyeceklere kadar her şeyi buradan temin edebilirsiniz. Bazı yurtlarda oda içinde çalışma masaları bulunur. Bazı yurtlar ise öğrencilerin ders çalışabilmesi için etüd salonları düzenlemiştir. Etüd salonları ferahtır ve rahat ders çalışabilecek şekilde dizayn edilmiştir. Yurtlarda bulunan dinlenme salonları ise öğrencilerin gün içindeki yorgunluklarını atabilmeleri için düzenlenmiştir. Burada arkadaşlarınızla sohbet edebilir ve çay ya da kahve içerken dinlenmenin tadını çıkarabilirsiniz.

Muş’ta; Muş merkez‎, Bulanık‎, Hasköy, Korkut‎ , Malazgirt‎ ve Varto‎ olmak üzere toplamda altı adet ilçe bulunmaktadır. 2013 yılında yapılan adrese göre nüfus sayımı dikkate alındığında şehrin nüfusunun 413 bin 260 olduğu belirlenmiştir. Kayıtlar incelendiğinde şehrin en az nüfusa sahip olan ilçesi 23 bin 877 kişi ile Korkut İlçesidir. Şehrin en kalabalık ve en fazla nüfusa sahip olan ilçesi ise 84 bin 450 kişilik nüfusu ile Bulanık İlçesidir.

Muş’ta gezebileceğiniz güzel yerler vardır. Öğrencilik hayatınız boyunca burada göreceğiniz tarihi mekanlarda stres atabilir ve arkadaşlarınızla güzel anılar biriktirebilirsiniz. Kaz Gölü de görmeniz gereken güzel yerlerden biridir. Küçük bir göldür ancak çevresinde yürüyüş yapabilirsiniz. Şehrin ismini taşıyan Muş Kalesi de oldukça güzeldir. Şehrin en yaşlı yapıtları arasında olan bu kalenin ne zaman ve kim tarafından yapıldığı maalesef tam olarak bilinmemektedir. Ancak Hz. Ömer döneminde Müslümanların eline geçtiği bilinir. Tabi ki dönemin savaşları arasında kalenin birçok yeri tahrip olmuştur. Ancak günümüze kadar gelen kısımlarında tarihe ışık tutan mezarlıkları görmeniz mümkündür.

Muş, size unutulmaz anlar yaşatacak ve öğrencilik hayatınız harika geçecektir.