Nevşehir Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Nevşehir Erkek Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Nevşehir Erkek Yurtları, Nevşehir Erkek Öğrenci Yurtları, Nevşehir Özel Yurtlar

Nevşehir İlçesi; Yozgat, Kırşehir, Aksaray, Niğde, Kayseri ve Ankara ile komşudur. Şehirde kara iklimi görülmektedir. Kış ayları soğuk geçerken, yaz ayları ise sıcak ve kurak geçmektedir. Şehirde bulunan Kızılırmak Vadisinden uzaklaştıkça ve iç taraflara gidildikçe soğuk artar. İlde orman görmek neredeyse imkansızdır.

Nevşehir, erkek öğrenciler için rahat birçok yurt imkanı sunmaktadır. Odalar, genel olarak en az iki kişilik, en fazla ise altı kişilik olmak üzere düzenlenmiştir. Oda içinde ortopedik yatak, giysi dolabı, çalışma masası, nevresim, mevsime göre battaniye, yastık ve yorgan bulunmaktadır. Gerek eşyalar gerekse nevresim takımları öğrencilere özeldir. Oda temizliği ve nevresim takımlarının temizliği yurt personellerince yapılır. Tuvalet ve banyolar genelde odaların bulunduğu katlarda olacak şekilde dizayn edilmiştir. Her katta sınırsız ve kablosuz internet olmasına dikkat edilmiştir. Böylece öğrenciler kendi bilgisayarını yurda getirerek bu olanaktan faydalanabilmektedir. Yemekler, yurt tarafından akşamları verilmektedir ve ayrıca sabah kahvaltısı da öğrencilere sunulmaktadır. Konusunda deneyimli olan aşçılar tarafından hazırlanan yemekler, her akşam aynı saatinde öğrenciler için hazırlanmaktadır. Yurtlar, öğrencilerin ödevlerini yapabilmeleri ve rahatça sınavlarına hazırlanabilmeleri için aynı zamanda etüd salonları oluşturmuştur. Bu salonlar, oldukça ferah ve sessiz olup, dikkatinizi dağıtacak en ufak bir ayrıntıya bile izin verilmemiştir. Yurtlar, öğrencilerin kendilerini rahat hissetmesi ve stresini atabilmesi için de dinlenme odalarını da hazırlamıştır. Dinlenme odalarında TV izleyebilir, arkadaşlarınızla keyifli anların tadını çıkarabilirsiniz. Bazı yurtlarda kuaför hizmetleri de sunulmuştur ve uygun ücretle saç kesimi ve sakal kesimi gibi işlemleri yaptırabilirsiniz. Güvenlik hizmetleri oldukça önemsenmiş ve kamera sistemleri ile yurt giriş çıkışı ile bina içi ortak kullanım alanları takip edilmektedir.

Nevşehir’de; Nevşehir (merkez)‎, Acıgöl‎, Avanos‎, Derinkuyu‎, Gülşehir‎, Hacıbektaş‎, Kozaklı‎ ve Ürgüp‎ olmak üzere toplamda sekiz adet ilçe bulunmaktadır. 2013 yılında yapılan adrese dayalı sisteme göre şehrin nüfusunun 285 bin 190 olduğu görülmüştür. Şehrin en kalabalık ilçesinin - kayıtlar incelendiğinde- 33 bin 760 kişi ile Avanos İlçesi olduğu görülmüştür. En sakin ilçesi ise 10 bin 966 kişi ile Hacıbektaş İlçesidir.

Nevşehir, oldukça güzel bir ildir. Öyle ki Kapadokya Kültür Merkezi, her yıl binlerce ziyaretçiyi misafir etmektedir. Kapadokya Kültür Merkezi, 1954 yılında otel olarak kullanılmaktaydı, ancak daha sonra dizayn edilerek 2002 yılı itibariyle kültür merkezi haline getirildi. Burada kız isteme geleneği, kına gecesi merasimi, gelin odası gibi temsili anlatımlar vardır. Oldukça güzel olan bu görseller, ilgi çekmekte ve ziyaretçilerin beğenisini kazanmaktadır. 12 odası olan Kültür Merkezi, aynı zamanda yabancı turistlerin de uğrak yeridir. Kapadokya’da yer alan Yılanlı Kilise, günümüze kadar gelmiş ve tarihe ışık tutan bir diğer güzel mekandır. Duvarında saldırıya uğrayan dört kadından bahseden resimler vardır.

Nevşehir, size tarihi dokusuyla harika bir öğrencilik vadetmektedir.