Niğde Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Niğde Erkek Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Niğde Erkek Yurtları, Niğde Erkek Öğrenci Yurtları, Niğde Özel Yurtlar

Niğde İli; Konya, Mersin, Adana, Kayseri, Nevşehir ve Aksaray ile komşudur. Şehirde sert bir kara iklimi görülmektedir. Yaz ayları sıcak ve kurak geçerken kış ayları soğuk ve de kar yağışlı geçmektedir. Bir yıl içinde neredeyse üç aylık bir sürede sıfır derecenin altında hava sıcaklığı seyretmektedir. Yaz aylarında sıcaklık otuz derecenin üzerindedir. Şehirde orman oldukça azdır.

Niğde, erkek öğrenciler için hazırlanmış birçok erkek yurdu, apartlar ve pansiyonlara sahiptir. Genel olarak odalar tek kişilik düzenlenmemiştir. İki, dört ve beş kişilik odalar öğrencilerin beğenisine sunulmuştur. Yurtlarda genel olarak bazalı yataklar tercih edilmiştir. Ayrıca ortopedik ve yaylı olmasına da dikkat edilmiştir. Ahşap elbise dolapları ve tamamı halılarla kaplı yurtlar olduğu gibi laminant parke tercih edilen yurtlar da mevcuttur. Yurtlarda sınav öncesi ve sınav dönemlerinde ders çalışabilmek için etüd salonları düzenlenmiştir. Sınırsız ve kablosuz internet seçeneği ile kendi bilgisayarınızı yurda getirme şansınız vardır. Derslerinizde size destek olmak için aynı zamanda rehberlik hizmeti de ücretsiz olarak verilmektedir. Yurtlarda genel olarak sabah kahvaltısı ve akşam yemeği verilmektedir. Ancak bazı yurtlar bu konuda değişiklik yoluna gitmiş ve öğle yemeği hizmetini de ek olarak vermeye başlamıştır. Hijyenik bir ortamda hazırlanan yemekler, öğrencilere temiz ortamlarda sunulmaktadır. 24 saat boyunca kameralarla takip edilen yurtlarda her gün sıcak su imkanı vardır. Kalorifer ile ısıtma sağlanırken kantin hizmetleri ile kırtasiye eksiklerinizi karşılama olanağı sunulmaktadır. Yurtlarda revir de vardır. Öğrencilerin rahatsızlanmaları durumunda hemen ilk müdahale yapılır ve acil durumlarda hastaneye götürülür. Öğrencilerin yurda alışması ve kendini evinde hissetmesi için halı saha turnuvaları, masa tenisi ve tavla müsabakaları gibi etkinlikler düzenlenmektedir.

Niğde’de; Niğde Merkez, Altunhisar, Bor, Çamardı, Çiftlik ve Ulukışla olmak üzere altı adet ilçe bulunmaktadır. İlin nüfusunun, 2012 yılında yapılan sayım dikkate alındığında 340 bin 270 kişi olduğu görülmüştür. Nüfusun 2008 yılından itibaren çok büyük artış göstermediği belirlenmiştir. İlin en kalabalık ilçesi 60 bin 404 kişilik nüfusu ile Bor ilçesidir. En az nüfusa sahip olan ilçe ise 14 bin 481 kişilki nüfusu ile Altunhisar İlçesidir. Kadın ve erkek nüfusu kısmen birbirine yakındır.

Niğde’de gezip görebileceğiniz harika mekanlar vardır. Kuş Kayası Kaya Mezarları da bunlardan biridir. Vadi üzerinde bir yamaçta bulunan mezarlar, oldukça dikkat çekicidir ve kabartmalar ile süslenmiştir. Niğde’de bir diğer güzellik olarak bilinen yer ise Niğde Demirkazık Dağı’dır. 3 bin 756 metre yüksekliğinde olan bu dağ, tarihte zirve çıkışına tanıklık etmiştir. Demirkazık zirvesine ilk olarak 1927 yılında -Türk olarak- Veli Çavuş isimli bir kişinin çıktığı bilinmektedir.

Niğde, size daha önce hiç yaşamadığınız eşsiz deneyimleri sunmakta ve eğlenceli zaman geçirebilmeniz için birçok mekan vadetmektedir.