Niğde Kız Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Niğde Kız Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Niğde Kız Yurtları, Niğde Yurtları, Niğde Kız Öğrenci Yurtları

Niğde İli, İç Anadolu Bölgesinde Kapadokya’da yer alan bir ilimizdir. 14 bin 294 kilometre karelik bir yüzölçüme sahip olan ilin rakımı ise 1.229 metre olarak bilinmektedir. Yapılan araştırmalarda şehrin en eski adının tarihte Nahita ve Nakita olarak anıldığı görülmektedir.

Niğde’de kalacak birçok kız öğrenci yurdu bulunmaktadır. Yurtlarda odalar bir, iki, üç, dört, beş ve altı kişilik odalardan oluşmaktadır. Odaların genellikle ferah ve aydınlık olmasına özen gösterilmiştir. Odalarda kablosuz ve sınırsız internet olanağı kız öğrencilere sunulmuştur. Odanızda internete girerken eğlenebilir ve arkadaşlarınızla hoş vakit geçirebilirsiniz. Bazı yurtlar tam bir otel konseptinde hazırlanmıştır. Oda içinde TV, mini buzdolabı, tuvalet ve banyo bulunan yurtlarda kendinizi evinizde hissederken lüks hizmetin de tadını çıkarabilirsiniz. En sevdiğiniz dizileri ve programları izlerken günün stresini atacak ve rahat yatağınızda dinlenebileceksiniz. Banyo ve tuvaletler yurt görevlileri tarafından günlük olarak temizlenmekte ve hijyen sağlanmaktadır. Odalarda kız öğrenciler için aynı zamanda ortopedik ve bazalı yataklar, çalışma masaları ve kişiye özel giysi dolapları vardır. Yorgan, battaniye, yastık ve nevresim takımları yurt tarafından verilmektedir. Yine yurt tarafından bu verilen nevresim takımları belirli periyotlarla temizlenir ve temiz çarşaflar yataklara serilir. Yurtlarda bulunan etüd odaları öğrencilere rahat ve sessiz bir ortamda ders çalışma olanağı sunmaktadır. Güvenlik için yurtlarda kamera sistemleri kurulmuştur. Bu sistemler sayesinde öğrencilerin güvenliği korunmakta ve yurt çevresi takip edilmektedir.

“Bilimin aydınlığında yeni ufuklara doğru” sloganıyla 3 Temmuz 1992 yılında eğitim hayatına başlayan Niğde Üniversitesi, şehrin tek üniversitesidir. Eğitim dili hem İngilizce hem de Türkçe olan üniversitede; Mühendislik Fakültesi , Fen-Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi ve İletişim Fakültesi bulunmaktadır. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Zübeyde Hanım Sağlık Yüksekokulu ve Yabancı Diller Yüksekokulu olmak üzere üç adet yüksekokulu olan üniversitede aynı zamanda Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Bor Meslek Yüksekokulu, Zübeyde Hanım Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Ulukışla Meslek Yüksekokulu ve Bor Halil Zöhre Ataman Meslek Yüksekokulu bulunmaktadır.

Niğde, oldukça güzel bir şehirdir. Burada gezip görebileceğiniz birbirinden özel mekanlar ve yerler bulunmaktadır. Bunlardan biri de Niğde Kayardı Bağları’dır. Burası şehir için oldukça önemli olan yeşil alan bölgesidir. Burası şehrin nefes alma alanıdır ve halk tarafından sürekli ziyaret edilmektedir. Niğde’de tırmanış sporlarını tercih edenler için Cımbar Vadisi, harika bir yerdir. Yeni heyecanlar için arkadaşlarınızla bölgeyi ziyaret edebilir ve tırmanış alanlarından birini tercih edebilirsiniz. Burada yeni keşifler yapabilir ve doğanın en sert halini burada görmeniz mümkündür.

Niğde, öğrencilere oldukça güzel alanlar sunmakta ve eğlenceli vakit geçirmeniz için her imkanı sağlamaktadır. Burada öğrencilik hayatınız unutamayacağız anılarla dolacaktır.