Ordu Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Ordu Erkek Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Ordu Erkek Yurtları, Ordu Erkek Öğrenci Yurtları, Ordu Özel Yurtlar

Ordu İli; Samsun, Tokat, Sivas ve Giresun ile komşudur. Şehirde tipik olarak Karadeniz iklimi hüküm sürmektedir. Kış ayları ılık geçerken yaz ayları da serin geçmektedir. Sahil kesimden iç taraflara doğru gidildikçe karasal iklim etkisini göstermeye başlar. Bir yıl içinde neredeyse yüz elli günlük bir süre yağış görülmektedir. Her mevsim yemyeşil olan Ordu, erkek öğrenci yurtları ile öğrencilere kalacak yer sunmaktadır.

Ordu’da bulunan erkek öğrenci yurtlarında odalar genel olarak bir, iki, üç, dört, beş ve hatta altı kişiden oluşmaktadır. Odalarda giysi dolapları, ortopedik yataklar ve çalışma masaları bulunmaktadır. Bazı yurtlar bazalı yatak tercih ederken bazılarında ise ranza tipi yataklar tercih edilmiştir. Odaların bulunduğu katlarda tuvaletler ve banyolar bulunmaktadır. Yirmi dört saat sıcak su imkanı sunulan yurtlarda istediğiniz an banyo yapabilme şansınız vardır. Tuvalet ve banyolar yurt personelleri tarafından günü birlik temizlenmekte ve hijyen sağlanmaktadır. Katlarda aynı zamanda kablosuz ve sınırsız internet de bulunmaktadır. Böylece odanızda rahatça internete girebilir ve bunun keyfini çıkarabilirsiniz. Sınav öncesi ve sınav zamanı derslerinize çalışabilmeniz için ayrıca etüd salonları da öğrenciler için düzenlenmiştir. Ferah ve sessiz olan bu odalarda ders çalışarak başarılı olmanız hedeflenmiştir. Yurtlarda sabah kahvaltısı ve akşam yemeği hizmeti de verilmektedir. Yemekler özel aşçılar tarafından hazırlanmakta ve porselen tabaklarda öğrencilere servis edilmektedir. Güvenlik kameralarla sağlanmakta ve yurda girişler kimlik kartları ile yapılmaktadır.

Ordu’da; Ordu merkez‎, Akkuş‎, Aybastı, Fatsa, Gölköy‎, Gülyalı‎, Gürgentepe, Kabadüz‎, Kabataş‎, Korgan‎, Kumru‎, Mesudiye‎, Perşembe‎, Ulubey‎, Çamaş‎, Çatalpınar‎, Çaybaşı‎, Ünye ve İkizce‎ olmak üzere toplamda on dokuz adet ilçe bulunmaktadır. Ordu’nun toplam nüfusu, 2012 yılında yapılan adrese dayalı nüfus sayımına göre 741 bin 371 kişiden oluşmaktadır. Kadın ve erkek sayısı neredeyse birbirine eşittir. Ordu’da Ordu Merkez’den sonra en çok nüfusa sahip olan ilçesi 114 bin 790 kişilik nüfusu ile Ünye İlçesi’dir. En az nüfusa sahip olan ilçesi ise 7 bin 948 kişilik nüfusu ile Kabadüz İlçesi’dir.

Ordu’da gezilebilecek çeşitli mekanlar vardır. Bunlardan biri de Yason Burnu’dur. Bir yarımada olan bu yer, doğal bir güzelliğe sahiptir. Yerli ve yabancı binlerce turistin ziyaret ettiği Yason Burnu, ne yazık ki bir turizm bölgesi olmaması nedeni ile yatırıma kapalıdır. Burada sessizliğin tadını çıkarırken çevresinde bulunan kalıntılar arasında keşif de yapabilirsiniz. Dilerseniz Ordu’nun güzel yaylalarına çıkabilir ve arkadaşlarınız ile piknik de düzenleyebilirsiniz. Ordu Çambaşı Yaylası, en güzel yaylalardan biridir. Burada temiz havanın keyfini sürerken öte yandan dinlendiğinizi hissedeceksiniz. Ordu’da Sarmaşık Kaplıcası da bulunmaktadır ve kış aylarında sağlıklı bir zaman geçirmek isterseniz burayı tercih edebilirsiniz.

Ordu, öğrencilere sunduğu çeşitli yurtları ile evinizi aratmazken güzel mekanları ile de öğrencilikten kalan zamanlarınızı en iyi şekilde geçirmenize olanak sağlamaktadır.