Ordu Kız Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Ordu Kız Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Ordu Kız Yurtları, Ordu Yurtları, Ordu Kız Öğrenci Yurtları

5 bin 963 kilometre karelik yüzölçüme sahip olan Ordu, Doğu Karadeniz Bölgesinde yer almaktadır ve Karadeniz’e kıyısı olan bir ildir. Nüfus artışı nedeni ile büyük şehir olmuştur. İlin plaka kodu elli ikidir ve nüfusun çoğunluğu merkezde toplanmıştır.

Ordu’da bulunan üniversite nedeni ile kurulan kız öğrenci yurtları, öğrencilere rahat bir ortam sunmaktadır. Genel olarak şehir merkezinde bulunan yurtlar; banka, kırtasiye, üniversite, lokanta ve PTT gibi alanlara oldukça yakındır. Bu sayede öğrenciler ihtiyaçlarına hemen ulaşabilir. Odalar, genel olarak bir kişilik, iki kişilik, üç kişilik ve dört kişilik olmak üzere düzenlenmiştir. Odalarda bulunan çalışma masalarında ders çalışabilirsiniz. Giysi dolapları ve ortopedik yataklar da siz öğrenciler için odalarda yerini almıştır. Üstelik sadece odanızda değil, etüd salonlarında da ders çalışma imkanınız vardır. Yedi gün yirmi dört saat sıcak su olanağı bulunmaktadır. Bu sayede dilediğini an duş almanın keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca kablosuz ve sınırsız internet seçeneği de odaların bulunduğu katlarda mevcuttur. Yurtlarda öğrencilere sabah kahvaltısı ve akşam yemeği de verilmektedir. Öğle yemeği ihtiyacı öğrenciler tarafından genel olarak üniversitenin kafeteryasında karşılanmaktadır. Yurtlarda uydu yayını bulunmaktadır. Dinlenme odalarında bulunan televizyon ile keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Güvenlik hizmetleri de kamera sistemleri ile desteklenmiştir. Yurt girişleri, bina çevresi ve bina içi ortak kullanım alanları kameralarla takip edilmektedir. Öğrenciler için düzenlenmiş olan resimli kimlik kartları ile yurda giriş yapılabilmektedir.

Şehirde 2006 yılında “Huzurlu Kent ve Üniversitesi” sloganı ile eğitim hayatına başlayan Ordu Üniversitesi’nin eğitim dili Türkçe’dir. Ordu Üniversitesi’nde; Ziraat Fakültesi, Ünye İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Fen - Edebiyat Fakültesi, Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi, Tıp Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi bulunmaktadır. Üniversitede ayrıca; Mesudiye Meslek Yüksekokulu, Fatsa Meslek Yüksekokulu, Ünye Meslek Yüksekokulu, Ulubey Meslek Yüksekokulu, Akkuş Meslek Yüksekokulu ve Devlet Konservatuvarı da vardır. Sağlık Yüksekokulu da bulunan üniversitede; Fen Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü olmak üzere üç adet de enstitü vardır.

Ordu, gezilecek mekanları ile harika bir şehirdir. Burada okurken gitmeniz gereken en güzel yerlerden biri olan Hoynat Adası’nı ziyaret etmenizi öneririz. Tanıtımı çok yapılmayan ve genelde yöre halkı tarafından ziyaret edilen bu güzel adayı gördüğünüzde tiryakisi olacaksınız. Sakin ve güzel olan bu mekanda stresinizden arınabilir ve güzel bir hafta sonu yaşayabilirsiniz. Bu yer aynı zamanda martı ve karabatakların uğrak yeridir. Öyle ki bu nedenle Önemli Kuş Alanı olarak ilan edilmiştir. Karabatakların yuva alanı olan bu yer, oldukça güzel bir manzaraya sahiptir. Ünye Kalesi, Taşbaşı Kültür Merkezi ve Kadılar Yokuşu ziyaret edebileceğiniz diğer mekanlar arasındadır.

Ordu, size harika bir üniversite hayatı yaşamanız için tüm güzellikleri ile sizleri de beklemektedir.