Osmaniye Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Osmaniye Erkek Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Osmaniye Erkek Yurtları, Osmaniye Erkek Öğrenci Yurtları, Osmaniye Özel Yurtlar

Osmaniye İli, Hatay, Gaziantep, Adana ve Kahramanmaraş ile komşudur. Osmaniye’de Akdeniz iklimi görülmektedir ve Akdeniz bitkilerinin çoğu şehirde görülmektedir. Topraklarının yarısında yakını ormanlarla kaplıdır. Birçok ilaç firmasının bu bölgeyi tercih etme nedeni, nadir olarak görülen bitkilerin bu şehirde yetişmesidir. Oldukça güzel bir doğası bulunan şehir her yıl binlerce öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Osmaniye’de erkek öğrenci yurtları oldukça fazla sayıda bulunmaktadır. Yurtlarda yirmi dört saat sıcak su imkanı vardır. Ayrıca sınırsız internet imkanı da yurtların sunduğu diğer olanaklar arasındadır. Kıyafetlerinizin yıkanabilmesi için özel olarak çamaşır yıkama odaları düzenlenmiştir. Giysileriniz yıkanıp kurutulduktan sonra ütülenerek sizlere teslim edilir. Odalar genel olarak iki, üç ve dört kişilik olarak düzenlenmiştir. Odalarda bazalı yataklar tercih edilmiştir. Çalışma masaları ve giysi dolapları da odalarda yer almaktadır. Ayrıca şehrin sıcak günleri için odalarda klimalar da bulunmaktadır. Bazı yurtlarda oda içinde TV ve mini buzdolabı da bulunmaktadır. Böylece evinizden uzak olmanıza rağmen ev rahatlığını odanızda yaşamanız mümkündür. Yurtlar kamera sistemleri ile kontrol altında tutulmaktadır. Ortak kullanım alanları ve bina giriş-çıkışları kameralarla takip edilmektedir. Yurda giriş çıkışlar kimlik kartları ile yapılmaktadır. Çoğu yurt üniversiteye yakın olarak konuşlandırılmıştır. Ancak en uzak yurttan bile üniversiteye tek bir vesait ile gitmeniz mümkündür. Üstelik öğrenciler için indirimli fiyat tarifeleri sunulmuştur. Yurtlarda sabah kahvaltısı ve akşam yemeği verilmektedir. Sabah kahvaltısı oldukça zengin menüsü ile öğrencilere sunulurken akşam yemeği deneyimli aşçılar tarafından hazırlanmaktadır. Dinlenme odaları da öğrencilerin rahat etmesi ve günün stresini atmaları için düzenlenmiştir. Odalar her saat açıktır ve çay – kahve içerken arkadaşlarınız ile sohbet etmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

2013 yılında yapılan adrese göre nüfus sayımında Osmaniye İli’nde toplam 492 bin 135 kişinin yaşadığı belirlenmiştir. Kadın ve erkek nüfusu kısmen birbirine yakındır. Osmaniye’de; Osmaniye merkez‎ , Bahçe, Düziçi‎, Hasanbeyli‎, Kadirli‎, Sumbas‎ ve Toprakkale‎ olmak üzere yedi adet ilçe bulunmaktadır. Nüfusun dağılımının ilçeler arasında oldukça farklı olduğu görülmektedir. En az nüfusa sahip olan ilçenin 4 bin 489 kişilik nüfusu ile Hasanbeyli olduğu görülmüştür. En fazla nüfusun ise Osmaniye Merkez’den sonra 116 bin 644 kişi ile Kadirli ilçesinde olduğu belirlenmiştir.

Osmaniye’de gezip görebileceğiniz birçok yer vardır. Bu yerlerden en çok dikkat çekeni Maksutoğlu Yaylası’dır. Akdeniz’in en güzel yaylalarından biri olan Maksutoğlu Yaylası, benzersiz ve temiz havası ile ziyaretçilerine oldukça güzel bir gün geçirmeyi vadetmektedir. Genel olarak bölge halkı burayı piknik alanı olarak kullanmaktadır, ancak burada yayla evlerine de rastlamanız mümkündür. Üstelik burası diğer yaylalara da yakındır. Yani burayı ziyarete geldiğinizde komşu yaylaları da görme şansınız olmaktadır.

Osmaniye, güzel havası ve gezilecek diğer birçok mekanı ile öğrencilere unutamayacakları bir üniversite hayatı yaşatmak için her şeye sahiptir.