Sakarya Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Sakarya Erkek Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Sakarya Erkek Yurtları, Sakarya Erkek Öğrenci Yurtları, Sakarya Özel Yurtlar

Kocaeli ,Bursa, Bilecik, Bolu ve Düzce ile komşu olan Sakarya ili, Karadeniz ve Marmara’da görülen iklimin etkisi altındadır. Bir yıl içinde yaklaşık kırk günlük bir süre zarfında sıcaklık sıfır derecenin altında seyretmektedir. Yaklaşık bir aylık süre içinde ise sıcaklık otuz derecenin üzerinde görülmektedir. İlde dağlar ormanlarla kaplıdır ve platolarda makiler görülmektedir.

Sakarya’da erkek öğrenci yurtları oldukça fazladır. Size kalan sadece bir seçim yapmaktadır. Yurtlarda açık büfe kahvaltı ve akşam yemeği sunulmaktadır. Yurtlar genel olarak merkezi ısıtma sistemi ile ısıtılmaktadır. Yirmi dört saat sıcak su bulunan hijyenik banyolar ve tuvaletler öğrenci odalarının bulunduğu katlarda yer almaktadır. Isı yalıtımlı olan odalarda evinizin sıcak ortamı size sunulmaktadır. Yurtlarda aynı zamanda yirmi dört saat sınırsız internet erişimi de vardır. Bu sayede odanızın rahatlığında internete girebilir ve sörf yapabilirsiniz. Bazı yurtlarda duvardan duvara halı döşenmiştir. Yirmi dört saat boyunca açık olan kafeteryası sayesinde dilediğiniz an sevdiğiniz içecekleri içmenin ve arkadaşlarınız ile muhabbet etmenin tadını çıkarabilirsiniz. Genel olarak yurtlar üniversitelere yakın yerlere kurulduğu için üniversiteye ulaşım da oldukça kolaydır. Yurtların bir kısmı oda içinde TV ve D-Smart imkanı da sunmaktadır. Giysilerinizin yıkanması için çamaşır yıkama ve ütü hizmeti de verilmektedir. Bilgisayarınız yok ise bilgisayar odaları ile internet imkanından siz de yararlanabilirsiniz. Yurtlarda eğlenceli vakit geçirebilmeniz için masa tenisi, playstation ve tavla gibi çeşitli oyunlar da düşünülmüştür. Güvenlik için kartlı geçiş sistemi veya parmak okuma sistemi kullanan yurtlar vardır. Kameralarla da yurdun giriş ve çıkışı takip edilmekte ve öğrencilerin güvenliği sağlanmaktadır.

Sakarya’da; Adapazarı‎, Akyazı‎ , Arifiye‎, Erenler‎, Ferizli‎, Geyve, Hendek‎ , Karapürçek‎, Karasu‎, Kaynarca‎ , Kocaali‎ , Pamukova‎, Sapanca‎, Serdivan, Söğütlü‎ ve Taraklı‎ olmak üzere toplamda on altı adet ilçe bulunmaktadır. Şehrin en kalabalık nüfusu 251 bin 680 kişilik sayısı ile Adapazarı İlçesi’dir. En az nüfusa sahip olan ilçesi ise -veriler incelendiğinde - 7 bin 272 kişi ile Taraklı İlçesi’dir. 2012 verilerine göre Sakarya İli’nin toplam nüfusu ise 902 bin 267 olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sakarya’da görülmeye değer o kadar güzel mekanlar vardır ki öğrencilik hayatınız belki de bu güzellikleri görmeye yetmeyecektir. Sakarya Nehri de bunlardan biridir. Türkiye’nin üçüncü büyük nehri olma özelliğini taşıyan bu güzel nehir, 824 kilometrelik bir uzunluğa sahiptir. Nehrin çevresi ağaçlarla kaplı olup, güzel bir piknik alanıdır. Sakarya’da bulunan Sapanca Gölü de diğer bir doğa harikasıdır. Gölde birçok balık çeşidine rastlamak mümkündür. Ayrıca dağlarda eriyen karlar da gölün suyuna karışmaktadır. Şehrin gürültüsünden, derslerin yoğunluğundan bir nebze de olsa uzaklaşmak için arkadaşlarınızla buraya gelebilir ve güzel bir gün geçirebilirsiniz.

Sakarya’da öğrenciliğiniz doğa içinde gezilebilecek güzel mekanları ile oldukça hoş anılarla dolu geçecek ve sizin mezun olduktan sonra bile ziyaret edeceğiniz bir şehir olarak hayatınızda olacaktır.