Samsun Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Samsun Erkek Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Samsun Erkek Yurtları, Samsun Erkek Öğrenci Yurtları, Samsun Özel Yurtlar

Samsun İli; Sinop, Çorum, Amasya, Tokat ve Ordu ile komşu olan bir ildir. Samsun’da ılıman bir iklim görülmektedir. Hava sıcaklığı sıfır derecenin altına düşen gün sayısı oldukça azdır. Havası genel olarak ılık olan Samsun’da, bol yağış görülmektedir.

Samsun’da birçok erkek öğrenci yurdu vardır. Yurtlar, öğrencilere birçok imkanı da sunmaktadır. Yurtlarda özellikle temizlik hizmetleri önemsenmiştir. Pazar günleri hariç olmak üzere öğrencilerin odaları, tuvaletler, banyolar ve diğer ortak kullanım alanları rutin olarak temizlenmektedir. Öğrencilere ait kıyafetler, yıkanır ve ütülenerek öğrencilere verilmektedir. Yurtlarda bulunan yemekhanelerde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği verilmektedir. Ayrıca her saat öğrencilerin acıkmış olma ihtimaline karşı fast food yiyecekler de öğrencilere sunulmaktadır. Bazı yurtlarda öğrencilere üniversiteye gidiş ve gelişi sağlamak amacıyla servis hizmeti de sunulmuştur. Bu şekilde fakültelere gidiş ve geliş oldukça güvenli şekilde yapılmaktadır. Acil durumlar için de yurtlar tarafından gerekli önlemler alınmıştır. Öğrencilerin rahatsızlanması durumunda acil olarak hastaneye ulaşmaları için araçlar mevcuttur. Öğrencilerin güvenliği için yurt giriş ve çıkışı kamera sistemleri ile takip edilmektedir. Öğrenciler, kendileri için düzenlenmiş resimli kimlik kartı ile yurda giriş yapabilmektedir. Yangın ihtimaline karşı yangın merdivenleri olan yurtlarda aynı zamanda yangın tüpleri de düşünülmüştür. Yurtlarda verilen diğer hizmetler arasında sınırsız ve kablosuz internet, yirmi dört saat sıcak su, çalışma odaları ve TV olan dinlenme odaları da vardır. Yurtlardaki odalar iki, üç, dört ve beş kişiden oluşmaktadır. Taleplerinize en uygun olan odayı seçebilir, kendinizi evinizde hissedebilirsiniz.

Samsun’da; Alaçam‎, Asarcık‎, Ayvacık‎, Bafra‎, Canik‎, Havza‎, Kavak‎, Ladik‎, Ondokuzmayıs, Salıpazarı‎, Tekkeköy‎, Terme‎, Vezirköprü‎, Yakakent‎, Çarşamba‎ ve İlkadım‎ olmak üzere toplamda on altı adet ilçe bulunmaktadır. Samsun’da en fazla nüfusa sahip olan ilçesi, adrese dayalı nüfus sayımı dikkate alındığında 312 bin 185 kişi ile İlkadım ilçesi’dir. En az nüfusa sahip olan ilçe ise 9 bin 193 kişilik nüfus ile Yakakent İlçesi’dir. Samsun İli’nin toplam nüfusu ise 2012 verileri dikkate alındığında 1 milyon 251 bin 722 kişi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Samsun, oldukça güzel bir şehirdir. Burada öğrenci iken yapabileceğiniz birçok gezi olanağı bulabilirsiniz. Ladik Gölü, şehrin en güzel yerlerinden biridir. Sekiz yüz yetmiş hektarlık bir alana sahip olan göl üzerinde küçük adacıklar vardır. Sit alanı olarak koruma altına alınmıştır. Ayrıca gölde balık tutabilirken, yelken yarışı ve sörf yapma şansınız da vardır. Burada dilediğiniz sporu yapma şansınız varken dilerseniz sadece dinlenmek için gelebilir ve doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Samsun Merkeze otuz iki kilometre uzaklıkta olan Kabaceviz Şelaleleri de ziyaret edebileceğiniz diğer güzel mekanlardan biridir. Burada yürüyüş yapabilir ve görsel olarak size sunulan nefis şelale manzarası karşısında stresinizi atabilirsiniz.

Samsun’da öğrenciliğiniz sandığınızdan çok daha güzel geçecektir.