Samsun Kız Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Samsun Kız Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Samsun Kız Yurtları, Samsun Yurtları, Samsun Kız Öğrenci Yurtları

Samsun, 9 bin 352 kilometre karelik yüzölçümü ile Yeşilırmak ve Kızılırmak deltalarının arasında kalan bir şehirdir. Karadeniz Bölgesi’nin Orta Karadeniz Bölgesinde yer alan şehir; eğitim, sağlık, sanayi ve ticaret gibi alanlarda bölgenin en gelişen yeri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Samsun, kız öğrencilere sunulmuş bir cennet gibidir. Güzel şehir, denizi ve kız öğrenci yurtları ile öğrencilerin üniversite hayatlarının hiç bitmesini istemedikleri bir yerdir. Yurtlar, bir otel konforunda düzenlenmiş ve hizmet bakımından birbiri ile kıyasıya yarış halindedir. Tek kişilik, iki kişilik ve üç kişilik odalar ile oldukça rahat bir ortam sunulmaktadır. Odalarda bulunan yataklar genelde bazalı ve sandıklıdır. Böylece fazla eşyalarını giysi dolapları dışında bu sandıklı yataklarda da saklamanız mümkündür. Çalışma masanız size özeldir ve kitaplarınız dizebilmeniz için özel raflar da bulunmaktadır. Odalarda, tuvalet ve banyo bulunmaktadır. Yirmi dört saat sınırsız sıcak su verilir ve böylece dilediğiniz zaman duş alabilirsiniz. Bazı yurtlarda oda içinde TV de bulunmaktadır. Bazı yurtlar ise TV izlemek için düzenlediği dinlenme odalarına sahiptir. Dinlenme odalarında günün yorgunluğunu atarken keyifli oyunlar oynayabilirsiniz. Masa tenisi ve satranç gibi oyunların olduğu dinlenme odaları her saat kullanıma açıktır. Günlük olarak temizlik personelleri tarafından temizlenmektedir. Bazı yurtlarda oda içinde tam donanımlı mutfak ve doğalgazlı set üstü ocak da bulunur. Böylece kendi yemeğinizi yapabilir, dilediğiniz yiyebilirsiniz. Bazı yurtlarda ise yemekhaneler bulunur ve öğrencilere sabah kahvaltısı ile akşam yemeği verilir. Güvenlik, parmak okuma sistemi ile korunmakta ve kameralarla takip yapılmaktadır.

2012 yılında şehirde kurulan Canik Üniversitesi; “Başarı Hepimizin” sloganı ile eğitim hayatına başlamıştır. Üniversite; Eğitim Fakültesi (Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Türkçe Öğretmenliği, İngilizce Öğretmenliği), Fen Edebiyat Fakültesi (Moleküler Biyoloji ve Genetik, Psikoloji), İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İşletme, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler) ve Mühendislik Fakültesi (İnşaat Mühendisliği, Mimarlık, İç Mimarlık) olmak üzere dört fakülteden oluşmaktadır. Ayrıca Fen Bilimleri Enstitüsü ve Sosyal Bilimler Enstitüsü olmak üzere toplamda iki adet de enstitü bulunmaktadır.

Samsun, güzel sahilleri ve gezilecek hoş mekanları ile öğrencilere güzel zaman geçirme imkanı sağlamaktadır. Geyikkoşan Sahili de bu güzel yerlerden biridir. Bu sahil, merkeze uzak olsa da güzel yaz günlerinde serinlemeniz için harika denizi ile sizleri beklemektedir. Oldukça geniş bir kumsalı olan sahilde aynı zamanda piknik yapabileceğiniz alanlar da vardır. Akalan Şelaleleri, güzelliği ile sizleri büyüleyecek bir yerdir. Büyük ve küçük toplam on sekiz adet şelalenin akışını izlerken ruhunuzun dinlendiği ve sakinleştiğinizi hissedeceksiniz. Şehirde Hamamayağı Kaplıcası da bulunmaktadır ve birçok rahatsızlığa iyi geldiği söylenmektedir. Ayrıca halk tarafından sürekli gidilen bir mekandır.

Samsun, sadece bir diploma değil içinde barındırdığı güzellikleri de armağan etmek için siz değerli öğrencileri beklemektedir.