Şanlıurfa Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Şanlıurfa Erkek Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Şanlıurfa Erkek Yurtları, Şanlıurfa Erkek Öğrenci Yurtları, Şanlıurfa Özel Yurtlar

Güzel şehir Şanlıurfa; Gaziantep, Adıyaman, Mardin ve Diyarbakır ile komşudur. İlde, kara iklimi görülmektedir. Yaz ayları çok sıcak ve oldukça uzun geçmektedir. Kış ayları da çok soğuk geçmektedir. Yaz ayları ile kış ayları arasındaki sıcaklık farkı nasıl ki fazla ise aynı durum gece ve gündüz arasında da yaşanmaktadır. Çok sıcak bir il olmasına rağmen boğucu bir havası olmayan ilde; menekşe, lale ve papatya gibi çiçeklere rastlamanız mümkündür.

Şanlıurfa’da kalacak erkek yurdu bulmanız oldukça kolaydır. Yurtlar çok özenilerek düzenlenmiş ve öğrencilerin hizmetine açılmıştır. Odalar genel olarak en az iki kişiden oluşmaktadır. Bazı yurtlarda odadaki mevcut fazladır. Odada kalan öğrenci sayısı artıkça yurt ücretleri de o oranda düşmektedir. Hedeflenen şey, her öğrencinin aynı imkanlardan faydalanmasıdır. Odalarda yatak, çalışma masası ve kıyafet dolapları bulunmaktadır. Odanızda ders çalışabilir ve sınırsız internet seçeneği ile internette dolaşmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Eğer bilgisayarınız yok ise bilgisayar odalarından ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Ders çalışmak için ayrıca etüd odaları düzenlenmiş ve sınav dönemlerinizin olabildiğince stressiz geçmesi için dinlenme odaları tasarlanmıştır. Dinlenme odalarında her saat hazır olan çay ikramından yararlanabilir, sebillerden sıcak su alarak kendinize kahve yapabilirsiniz. TV izlerken arkadaşlarınızla sevdiğiniz takımın maçları hakkında kritik yapabilirsiniz. Masa tenisi ve langırt gibi çeşitli eğlence araçları ile günün stresinden uzaklaşabilir ve eğlenebilirsiniz. Yurt giriş çıkışları kameralarla takip edilmektedir ve öğrencilere özel olarak düzenlenmiş resimli kimlik kartları ile yurda giriş yapılabilmektedir.

Şanlıurfa’da; Şanlıurfa merkez‎, Akçakale‎, Birecik, Bozova‎, Ceylanpınar, Halfeti‎, Harran, Hilvan‎, Siverek‎, Suruç‎ ve Viranşehir‎ olmak üzere on bir adet ilçe bulunmaktadır. 2012 yılında yapılan adres sayımına göre Şanlıurfa’nın nüfusunun 1 milyon 762 bin 75 kişiden oluştuğu görülmüştür. Nüfusun yüzde elli biri erkeklerden oluşmaktadır. Şehrin en fazla nüfusa sahip olan ilçesinin 221 bin 875 kişi ile Siverek olduğu görülmektedir. En az nüfusa sahip olan ilçe ise 39 bin 893 kişi ile Halfeti ilçesidir.

Şanlıurfa, oldukça güzel bir şehirdir ve görülmeye değer birçok mekanı ile ünlüdür. Bunlardan biri de turistik değer taşıyan Bazda Mağaraları’dır. Tarihi taş ocakları özelliği taşıyan bu güzel yeri ziyaret ettiğinizde siz de çok beğeneceksiniz. Şanlıurfa’da Balıklı Göl vardır ki her yıl binlerce kişi sadece burayı görmek için Şanlıurfa’yı ziyaret etmektedir. Balıklı Göl ile ilgili anlatılan bir hikaye vardır. İbrahim peygamber, tek tanrı inancını herkese anlattığı dönemde putlara tapan Nemrut ve halkı ile mücadele etmeye başlamıştır. İbrahim peygamber, bu nedenle şehirde bulunan kaleden ateşlere atılır. Allah’ın emri ile ateş suya odunlar da balığa dönüşür ve ona bir şey olmaz. Bu nedenle bu göl kutsal olarak kabul edilir ve balıklar yenmez.

Burada öğrenciliğiniz, tarihin ve güzel rivayetlerin arasında oldukça güzel geçecektir.