Siirt Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Siirt Erkek Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Siirt Erkek Yurtları, Siirt Erkek Öğrenci Yurtları, Siirt Özel Yurtlar

Siirt İli, Batman, Bitlis, Van, Şırnak ve Mardin ile komşudur. Şehirde kara iklimi görülmekte ve yaz ayları sıcak ve kurak geçmektedir. Kış ayları ise genel olarak soğuk ve yağışlı geçmektedir. Siirt’te kuzey ve doğu kısımlarında kışların daha soğuk olduğu ve yaz aylarının kısmen daha serin geçtiği görülmektedir. Şehirde orman neredeyse yok denilecek kadar azdır.

Bu şehirde kendinize kalacak erkek öğrenci yurdu, apartlar ya da pansiyon bulmanız mümkündür. Devlet yurtlarında genelde eğlenceli vakit geçirebileceğiniz halı sahalar ve basketbol sahaları gibi imkanlar sizleri beklemektedir. Özel yurtlar ya da pansiyonlarda genel olarak öğrencilere ev ortamı sunulmaya çalışılmıştır. Yurtlardaki odalar, oldukça farklı düzenlenmiştir. Bazı odalarda yataklar ranza tipindedir. Bazı yurtlarda ise yataklar bazalı olarak tercih edilmiştir. İki, üç, dört, beş hatta altı kişilik oda bulmanız bile mümkündür. Odalarda yatak dışında çalışma masaları, giysi dolapları, nevresim takımları, battaniye, yorgan –yazın pike verilmektedir- ve yastık bulunmaktadır. Katlarda tuvalet ve banyo bulunmakta, yedi gün yirmi dört saat sıcak su ile duş alabilme imkanı sunulmaktadır. Sınırsız ve kablosuz internet ağı ile internette sörf yapabilir, film izleyebilir ya da sevdiğiniz sosyal medya sitelerinde keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Eğer bilgisayarınız yok ise yurdun size sağlamış olduğu bilgisayar odalarından da faydalanabilirsiniz. Bu sayede dersleriniz için gerekli olan internet ortamına ulaşabilirsiniz. Dinlenme odalarında dinlenirken, TV izleyebilir ve arkadaşlarınızla muhabbet edebilirsiniz. Bir yandan çayınızı ya da kahvenizi içerken öte yandan langırt ve tavla oynayabilir, günün stresinden uzaklaşabilirsiniz. Kantinden ihtiyaçlarınızı temin ederken, yemekhanede sabah kahvaltınızı ve akşam yemeğinizi yiyebilirsiniz. Güvenlik için kamera sistemleri kurulmuştur ve resimli kimlik kartları ile yurda giriş çıkış yapılabilmektedir.

Siirt’te; Siirt Merkez, Baykan, Eruh, Kurtalan, Pervari, Aydınlar ve Şirvan olmak üzere toplamda yedi adet ilçe vardır. En sakin ilçesi 3 bin 791 kişilik nüfusu ile Aydınlar İlçesi’dir. En kalabalık ve en fazla nüfusa sahip olan ilçesi ise kayıtlara bakıldığında 56 bin 896 kişilik nüfusu ile Kurtalan İlçesi’dir. 2012 yılı verilerine göre Siirt İli’nin toplam nüfusu ise 310 bin 879 kişiden oluşmaktadır. Şehirde ve köyde erkek nüfusunun kadın nüfusuna göre biraz daha fazla olduğu kayıtlarda görülmektedir.

Siirt’te gezebileceğiniz birçok güzel mekan vardır. Bunlardan biri de Derzin Kalesi’dir. Baykan İlçesinde bulunan bu kale, sarp bir kayalık üzerinde kurulmuştur ve gözetleme kulelerini burada hala görmeniz mümkündür. Dilerseniz temiz bir hava için yaylaları da ziyaret edebilirsiniz. Baçova Yaylası, halkın oldukça beğenisini kazanmıştır en çok ziyaret edilen yaylaların başında gelmektedir. Çayırlarla kaplı olan yaylada yürüyüş yapabilir ve arkadaşlarınızla piknik yapmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Siirt’te öğrencilik, tarihi yapıları ve görülmeye değer güzel mekanları ile sizlere unutulmaz yıllar yaşatacaktır.