Sinop Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Sinop Erkek Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Sinop Erkek Yurtları, Sinop Erkek Öğrenci Yurtları, Sinop Özel Yurtlar

Sinop; Kastamonu, Çorum ve Samsun ile komşudur. Şehirde genel olarak ılık bir iklim görülmektedir. Mevsimler arasındaki sıcaklık farkı oldukça azdır. Dağların kuzey kısmı çok fazla yağış alır. Güney kısmı ise kuzeye göre daha az yağış almaktadır.

Sinop’ta bulunan erkek öğrenci yurtları oldukça güzel dizayn edilmiştir. Burada kendinizi evinizde hissedecek ve güzel bir öğrencilik hayatı yaşayacaksınız. Odalarda genel olarak bazalı yataklar tercih edilmiştir. Odalarda çalışma masası, giysi dolabı ve komidinler bulunmaktadır. Nevresim takımları, yorgan, battaniye ve yastık yurtlar tarafından verilmektedir. Nevresim takımları yurt görevlileri tarafından on beş günde bir yıkanmaktadır. Böylece temiz çarşaflarda ve temiz yataklarda uyuyabilirsiniz. Dinlenme odaları olan yurtlarda günün yorgunluğunu atarken bir yandan çayınızı içebilir, öte yandan ise arkadaşlarınızla hoş sohbetin tadını çıkarabilirsiniz. Dinlenme odalarında ayrıca TV, langırt ve tavla gibi eğlenceli zaman geçireceğiniz oyunlar da vardır. Üstelik odaların bulunduğu her katta kablosuz ve sınırsız internet seçeneği ile bilgisayarınızdan internete bağlanabilir ve sevdiğiniz sosyal medya sitelerinde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Giysilerinizin temizliği ve yıkanması da yurt tarafından sağlanan hizmetler arasındadır. Çamaşırlarınız haftanın belirli günleri toplanır ve çamaşır makinasında yıkanır. Ardından kurutulmak ve ütülenmek suretiyle sizlere getirilir. Böylece zahmetsiz bir şekilde ayrıca ek bir ücret ödemeden bu hizmetin de rahatlığını çıkarabilirsiniz. Yemekhanelerde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği verilen yurtlarda, kantin hizmeti de sunulmaktadır. Kırtasiye malzemelerinden diğer ihtiyaçlarınıza kadar birçok şeyi kantinde bulmanız mümkündür. 24 saat verilen sıcak su ile istediğiniz zaman ortak kullanıma açık olan banyolarda yıkanabilirsiniz. Tuvaletler de aynı şekilde ortak kullanıma açıktır. Yurtlarda kartlı geçiş sistemi ya da parmak okuma sistemi ile yurda giriş yapılabilmektedir. Güvenlik amacıyla kameralarla 7 gün 24 saat yurt giriş ve çıkışları takip edilmektedir.

Sinop’ta; Sinop merkez‎, Ayancık‎, Boyabat‎, Dikmen, Durağan‎, Erfelek‎, Gerze‎, Saraydüzü‎ ve Türkeli‎ olmak üzere toplamda dokuz adet ilçe bulunmaktadır. İlçeler arasında en fazla nüfusa sahip olan yer, 43 bin 416 kişilik nüfusu ile Boyabat İlçesi’dir. En az nüfusa sahip olan en sakin ilçesi ise 4 bin 803 kişiden oluşan Saraydüzü ilçesidir. 2012 verileri dikkate alındığında ise Sinop İli’nin toplam nüfusunun 201 bin 311 olduğu görülmektedir.

Sinop’ta derslerden kalan boş zamanlarınızda değerlendirebileceğiniz birçok seçenek vardır. Bunlardan biri de şehir gezileridir. Çoğu yurtta şehri tanımak ve alışmak için çeşitli aktiviteler düzenlenir. İnaltı Mağarası, gezilmesi ve görülmesi gereken en güzel mekanlardan biridir. 2004 yılında hizmete giren bu mağarada dolaşırken eğlenecek ve tarihe tanıklık edeceksiniz. Birçok turistin ziyaret ettiği bu mağara oldukça güzeldir. Sinop’ta gezebileceğiniz kaleler, koylar, paljlar ve daha birçok yer vardır.

Burada okurken hayatınızın en güzel ve en keyifli vakitlerini yaşayacak ve öğrenciliğiniz bitmesin isteyeceksiniz.