Sinop Kız Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Sinop Kız Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Sinop Kız Yurtları, Sinop Yurtları, Sinop Kız Öğrenci Yurtları

Sinop İli; Karadeniz Bölgesi sınırları içinde kalan ve 5 bin 805 kilometre karelik alana sahip olan bir liman kentidir. Boztepe Burnunun karayla birleşmiş olduğu noktada yer alan bu şehir, tarih içinde sürekli doğu yönünde gelişim göstermiştir. Ulaşım sorunları görülen bu ilde halk, geçim sıkıntısı nedeni ile sürekli göç etmektedir.

Şehirde geçim sıkıntısı yaşayan, ancak memleketini bırakmak istemeyen halk, üniversitenin de kurulması ile farklı bir geçim kaynağı bulmuştur. Bu nedenle şehirde oldukça fazla sayıda kız öğrenci yurdu bulunmaktadır. Kız öğrenci yurtları, tercih edilmek için sürekli kaliteyi arttırmıştır. Yurtlarda sabah kahvaltısı ve akşam yemeği hizmeti verilmektedir. Kahvaltı oldukça zengin içerikli iken akşam yemeği de en az dört çeşitten oluşmaktadır. Ana yemeği, çorbası ve tatlıları ile ziyafet çeker gibi bir akşam yemeği yemeniz mümkündür. 24 saat sıcak su imkanı ile dilediğiniz zaman banyo yapabilirsiniz. Her odada mini buzdolabı ve sınırsız internet hizmeti veren yurtlar da mevcuttur. Ayrıca bazı yurtlarda oda içinde TV de vardır. Odanızda TV izlerken, aynı zamanda internette gezmenin tadını çıkarabilir ve keyifli vakit geçirebilirsiniz. 24 saat güvenlik kamerası ile kontrol sistemi geliştirilmiştir. Böylece evinizdeymiş gibi rahatça ve huzurla odanızda kalabilirsiniz. Üstelik yurtlara giriş çıkışlar parmak izi okuma sistemi ile yapılmakta, böylece yurtlar oldukça sıkı korunmaktadır. Etüt odalarında sınavlarınıza çalışabilir ve teras katında şehrin güzelliğine karşı çayınızı ya da kahvenizi içerek dinlenmenin tadını çıkarabilirsiniz.

Şehrin adını taşıyan Sinop Üniversitesi, 29 Mayıs 2007 yılında kurulmuştur. Şehirde başka üniversite bulunmamaktadır. Üniversitenin sloganı “Kuzeyden parlayan yıldız” olarak bilinmektedir. Üniversitede; Eğitim Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Su Ürünleri Fakültesi, Boyabat İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi ve İlahiyat Fakültesi bulunmaktadır. Ayrıca Sinop Meslek Yüksekokulu, Gerze Meslek Yüksekokulu, Boyabat Meslek Yüksekokulu ve Ayancık Meslek Yüksekokulu da üniversitenin diğer eğitim veren birimlerindendir. Üniversitede iki adet enstitü bulunmaktadır. Fen Bilimleri Enstitüsü hizmet verirken Sosyal Bilimler Enstitüsü’nün eğitim ve öğretime açılması için gerekli çalışmalar devam etmektedir. Üniversitenin 333 kişiden oluşan akademik personeli, her yıl beş bine yakın öğrenciyi mezun etmektedir.

Sinop’ta gezilecek ve görülecek oldukça güzel mekanlar vardır. Güzel bir hafta sonu için Karakum plajını ziyaret edebilir ve Karadeniz’in serin sularında yüzebilirsiniz. Oldukça keyif alacağınız bu güzel yere arkadaşlarınızla günü birlik gidebilirsiniz. Sinop Merkeze sadece üç kilometre uzaklıkta olan plaj, genel olarak sakindir ve şezlong ile şemsiye hizmeti de verilmektedir. Arzu ederseniz Erfelek Şelalesi’ne de gidebilir, doğal bir güzel olan bu yeri görebilirsiniz. Burada dinlenmenin keyfini yaşayacak ve doğanın sessizlikle olan savaşına şahit olacaksınız.

Sinop İli, size harika bir öğrencilik hayatı sunmakta ve güzel doğası ile güzel vakit geçirmenize imkan tanıyacaktır.