Şırnak Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Şırnak Erkek Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Şırnak Erkek Yurtları, Şırnak Erkek Öğrenci Yurtları, Şırnak Özel Yurtlar

Şırnak İli; Mardin, Siirt, Van ve Hakkari ile komşudur. Bu şehirde karasal iklimin etkileri yoğun olarak görülmektedir. Şehrin orta bölümleri genellikle daha çok yağış almaktadır. Dağlık bölgelerden oluşan doğu kısmında kış ayları oldukça sert ve kar yağışlı geçmektedir. Şehirde bitki örtüsü yok denilecek kadar azdır.

Şırnak’ta erkek öğrenciler için düzenlenen ve rahat edebileceğiniz fazlaca yurt bulunmaktadır. Tek yapmanız gereken bütçenize ve seçeneklerinize göre kalacak yurdunuza karar vermektir. Yurtlarda tek kişilik odalar neredeyse yok denilecek kadar azdır. Genel olarak en az dört kişilik odalardan oluşan yurtlarda, yataklar genelde ranza tipinde seçilmiştir. Baza sistemli yatakları olan yurtlar da mevcuttur. Odalarda öğrencilere özel olarak verilen nevresim takımları, yorgan, battaniye, yastık, çalışma masası ve giysi dolabı bulunmaktadır. Nevresim takımları yurt görevlilerince belirli sürelerde yıkanmakta ve odalara serilmektedir. Odalarda tuvalet ve banyo bulunmaz. Tuvaletler genel olarak odalara yakın yerlerde bulunmaktadır. Banyolar genel olarak hamam tarzında düzenlenmiştir. 24 saat sıcak su imkanı ile dilediğiniz an banyo yapma şansınız vardır. Yurtlarda yemekhaneler ve kantinler de bulunmaktadır. Kantinde ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Yemekhanelerde sabah kahvaltısı oldukça zengin menüye sahiptir. Akşam yemekleri yurdun aşçıları tarafından hazırlanmak ve her gün aynı saatte öğrencilere sunulmaktadır. Yurtlarda çalışma odaları da bulunmaktadır. Sınavlarınıza odanızda hazırlanabileceğiniz gibi bu çalışma odalarında da hazırlanmanız mümkündür. Bilgisayar odaları bulunmakta ve öğrenciler için ücretsiz olarak internet hizmeti sunulmaktadır. Güvenlik hizmetleri ise konusunda deneyimli çalışanlar tarafından sağlanmaktadır. Yurt girişleri kameralarla takip edilmektedir ve kimlik kartları ile giriş yapılabilmektedir.

Şırnak İli, Şırnak merkez‎, Beytüşşebap‎, Cizre‎, Güçlükonak‎, Silopi, Uludere‎ ve İdil olmak üzere toplamda yedi adet ilçeye sahiptir. Şehrin en kalabalık nüfusa sahip olan ilçesi 122 bin 967 kişi ile Cizre İlçesidir. En az nüfusa sahip olan ilçesi ise 12 bin 34 kişilik nüfusu ile Güçlükonak İlçesidir. Şırnak İli, 2012 yılı verilerine göre toplamda 466 bin 982 kişilik nüfusa sahiptir.

Şırnak’ta öğrenci iseniz yapabileceğiniz birçok aktivite olduğunu iletmek isterim. Cudi dağı, Şahköy Çağlayanı ve Herekol Dağı yürüyüş yapabileceğiniz güzel alanlardan bazılarıdır. Burada arkadaşlarınızla harika zaman geçirebilir ve doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Şırnak’ta bulunan Kızılsu ve Dicle Nehri ise su sporlarına gönül vermiş olan öğrencileri beklemektedir. Burada kano ve rafting yaparken stresinizi atabilir ve unutulmaz anılarınıza bir yenisini ekleyebilirsiniz. Balık tutmayı seven bir öğrenci iseniz yine sizi Kızılsu beklemektedir. Burada sportif olta balıkçılığı yapılmakta ve sakinliğin yanında güzel bir eğlence sizi beklemektedir. İlin ormanlık alanlarına giderek doğayı keşfedebilir ve yaban hayvanlarına rastlayabilirsiniz. Tilki, tavşan, kaz ve turna gibi hayvanları yakından görebilir ve doğa yürüyüşü ile keşifler yapabilirsiniz.

Şırnak’ta öğrenci olmak sizin için oldukça keyifli geçecek bir hayatın başlangıcı olacaktır.