Sivas Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Sivas Erkek Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Sivas Erkek Yurtları, Sivas Erkek Öğrenci Yurtları, Sivas Özel Yurtlar

Tokat, Ordu, Giresun, Erzincan, Malatya, Kahramanmaraş, Kayseri ve Yozgat ile komşu olan Sivas İli, Çifte Minaresi ile ünlüdür. Şehrin genelinde İç Anadolu’da görülen kara iklimi hüküm sürmektedir. Yaz ayları oldukça sıcak ve kurak geçerken kış ayları ise soğuk ve yağışlı bir hava görülmektedir. Şehirde yaklaşık bir ay süre içinde kar yağar ve toprak iki aydan fazla bir süre kar altında kalır.

Sivas’ta okumak için bulunuyorsanız burada kendinizi iyi hissedebileceğiniz ve kış şartlarını sizlere unutturabilecek bir yurt bulabilirsiniz. Genel olarak erkek yurtlarında tek kişilik odalar tercih edilmez. Ancak Sivas’ta kendinize tek kişilik odası olan yurt da bulabilirsiniz. Tabi tek kişilik odaların ücretleri, iki ve daha fazla öğrenciyi içeren odalara göre biraz daha fazladır. Yurtlarda sabah kahvaltısı ve akşam yemeği verilmektedir. Sabah kahvaltısı hafta içi okul saatine göre ayarlanmakta, hafta sonu ise hafta içine göre biraz daha geç servis edilmektedir. Odalarda LCD televizyon, D-Smart ve Lig TV yayın olan yurtlar bulabilirsiniz. Bu sayede sevdiğiniz takıma ait maçlar için bir yer aramanıza gerek yoktur ve ek bir ücret de ödemeniz gerekmemektedir. Üstelik odanızın rahatlığında bu keyfi yaşarken aynı zamanda kablosuz ve sınırsız internet ile yorumlarınızı da sosyal medyada yapabilirsiniz. Yurtlarda ders çalışabilmeniz için etüd salonları, stres atıp vücut geliştirmek için fitness salonları vardır. Yurtların 24 saat güvenlikleri vardır ve kamera sistemleri ile yurt giriş çıkışları takip edilmektedir. Öğrenciler, kendilerine özel olarak verilen resimli kimliklerle yurda giriş yapabilmektedir.

Sivas’ta; Akıncılar‎, Altınyayla, Divriği‎, Doğanşar‎, Gemerek‎ , Gölova‎ , Gürün‎, Hafik, Kangal‎, Koyulhisar‎, Sivas merkez‎, Suşehri‎, Ulaş‎ , Yıldızeli‎, Zara, İmranlı ve Şarkışla‎ olmak üzere toplam on yedi adet ilçe bulunmaktadır. En az nüfusa sahip olan ilçesi 2 bin 785 kişiden oluşan Doğanşar İlçesi iken, en fazla nüfusa sahip olan ilçesi ise 43 bin 639 kişiden oluşan Yıldızeli İlçesi’dir. Sivas’ın toplam nüfusu ise 2013 yılı verileri dikkate alındığında 623 bin 535 kişi olarak görülmektedir.

Sivas, size gezilecek harkulade mekanlar sunmaktadır. Bunlardan biri de Koyunkaya piknik yeridir. Bu güzel yere ulaşım zordur, ancak geldiğinizde buna değer olduğunu hemen göreceksiniz. Burada yol boyunca karşınıza çıkacak olan papatyalar, dereler ve kayalar ile harika zaman geçirecek ve kendinizi doğa ile baş başa bulacaksınız. Dilerseniz Eğriçimen Yaylasına da gidebilir, buradaki yayla evlerini ziyaret edebilirsiniz. Buraya gelen turist sayısı her yıl daha da artmakta ve yeşilin her rengi ile buluşan ziyaretçiler evlerine mutlu dönmektedir. Üstelik balık tutmayı seviyorsanız, alabalık tutabilir ve afiyetle yiyebilirsiniz.

Sivas’ta öğrencilik hayatınız için yurtlarda her şey düşünülmüştür. Güzel mekanları ve doğasıyla hoş zaman geçirebilir ve okul bittiğinde anılarınızla memleketine dönebilirsiniz.