Tekirdağ Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Tekirdağ Erkek Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Tekirdağ Erkek Yurtları, Tekirdağ Erkek Öğrenci Yurtları, Tekirdağ Özel Yurtlar

Çanakkale, Edirne, Kırklareli ve İstanbul ile komşu olan Tekirdağ İli’nde; Marmara kıyısına sınırları olan yerlerinde Akdeniz iklimi görülmektedir. Yaz ayları sıcak ve kurak geçen şehirde, kış ayları soğuk geçmektedir. Şehrin iç kısımlarında kış ayları deniz kıyısına göre daha soğuk geçmektedir.

Tekirdağ’da öğrencilik için geldiğinizde taleplerinize uygun erkek öğrenci yurtları bulabilirsiniz. Burada yurtlar, sizi evinizdeymiş gibi hissettirmektedir. Bazı yurtlar iki kişilik odalarla düzenlenmiştir. Bazı yurtlarda daha kalabalık odalara da rastlamak mümkündür. Genel olarak merkezi ısıtma sistemi tercih edilen yurtlarda, öğrencilere özel tasarımlı oda eşyaları bulunmaktadır. Bazalı ortopedik yataklar, elbise dolapları, nevresim, yorgan, yastık ve çalışma masaları da odalarda bulunmaktadır. Bazı yurtlarda oda içinde LCD televizyon da mevcuttur. 24 saat sıcak su imkanı ile dilediğiniz zaman duş alabilirsiniz. Bazı yurtlarda belirli sayıdaki öğrenciler için mutfaklar düzenlenmiştir. Her altı öğrenci için –sayı yurda göre değişebilmektedir- düzenlenen mutfaklarda buzdolabı, ocak ve ihtiyaç duyulan malzemeler vardır. Böylece dilediğiniz yemeği yapabilir, sevdiklerinizin sizler için gönderdiği yemekleri ısıtabilirsiniz. Aynı şekilde banyo ve tuvaletler de belirli öğrencilere tahsis edilmiştir. Yani öğrencilerin sadece belli sayıda arkadaşlarıyla paylaştıkları tuvalet ve banyolar vardır. Genel olarak odaların her katında ADSL internet hizmeti vardır. Böylece odanızın rahatlığında internete girebilirsiniz. Yurtlar 24 saat boyunca korunmakta ve öğrencilerin güvenliği sağlanmaktadır. Ortak kullanım alanları yurtta bulunan temizlik görevlilerince temizlenmektedir ve hijyen sağlanmaktadır. Bazı yurtlarda yemekhaneler bulunur ve sabah kahvaltısı ile akşam yemeği hizmeti de verilmektedir. Etüd odaları sayesinde sınavlarınıza kolayca çalışabilirsiniz. Yurtlarda size sakin bir çalışma odası verilerek bu yönde de yardımcı olunması hedeflenmiştir.

Tekirdağ’da; Tekirdağ Merkez, Hayrabolu‎, Malkara‎, Marmara Ereğlisi‎, Muratlı‎, Saray, Çerkezköy, Çorlu‎ ve Şarköy‎ olmak üzere dokuz adet ilçe bulunmaktadır. Tekirdağ’ın en fazla nüfusa sahip olan ilçesi 264 bin 567 kişiden oluşan Çorlu ilçesidir. En az nüfusa sahip olan ilçesi ise 21 bin 79 kişiden oluşan Marmara Ereğlisi’dir. İki denizde birden kıyısı olan altı şehrimizden biri olan Tekirdağ’ın toplam nüfusu ise 852 bin 321 kişiden oluşmaktadır.

Eğer Tekirdağ’da okuyan bir öğrenci iseniz hafta sonlarınız için gezecek ve iyi vakit geçirecek birçok yer bulabilirsiniz. Bunlardan biri de Eriklice’dir. Şarköy İlçesinde bulunan bu yerde berrak denizine girebilir, dinlenirken ayrıca harika bir zaman geçirebilirsiniz. Sıcak insanları ve kendine ait sessizliği ile stres atabilirsiniz. Tekirdağ’da aynı zamanda ünlü şair Namık Kemal için yapılan evi de ziyaret edebilirsiniz. Bu ev, 1992 yılında yapılmaya başlanmış ve bir yıl içinde yapımı tamamlanmıştır. Altı odalı olan bu ahşap evde ünlü şairin resimlerini ve eserlerini görebilirsiniz.

Tekirdağ, size hayallerinizin de ötesinde bir öğrencilik hayatı vadetmektedir. Güzel anılarla memleketinize dönerken bu şehri ve mekanlarını unutamayacaksınız.