Tekirdağ Kız Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Tekirdağ Kız Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Tekirdağ Kız Yurtları, Tekirdağ Yurtları, Tekirdağ Kız Öğrenci Yurtları

Tekirdağ, Marmara Bölgesi’nin Trakya yakasında yer alan güzel bir şehirdir. 6 bin 339 kilometre karelik yüzölçümü ile deniz kıyısında yer alan bu il; köftesi, kirazı ve rakısı ile ünlüdür. 10 metrelik rakımı bulunan şehrin plaka kodu ise 59’dur.

Tekirdağ’da apartlar, kız öğrenciler için kalacak özel düzenlenmiş kız öğrenci evleri ve yurtlar bulabilirsiniz. Burada yurtlar arasında kıyasıya bir rekabet olduğu görülmektedir. Çünkü hepsi birbirinden özel ve güzeldir. Bazı yurtlarda bir, iki, üç ve dört kişilik odalar vardır. Odalarda ortopedik yatak, giysi dolabı ve çalışma masası varken bazılarında ise mutfak, tuvalet, banyo, mini buzdolabı, TV, sınırsız internet gibi olanaklar da yer almaktadır. Kendinizi küçük bir evde yaşıyor gibi hissetmeniz mümkündür. Çünkü tüm ihtiyaçlarınız yaşam alanınızda size sunulmuştur. Odanızda istediğiniz an duşunuzu alırken – 24 saat sıcak su imkanı ile- aynı zamanda internete girebilmenin ve dilediğiniz programı izlemenin keyfini yaşayacaksınız. Yurtlarda genel olarak TV’ler, dinlenme odasında bulunmaktadır. Öğrenciler için koltuklardan oluşan, çay makinaları ve sıcak su sebilleri olan odada rahatça TV izleyebilir ve arkadaşlarınızla muhabbet edebilirsiniz. Kıyafetlerinizin yıkanması ve ütülenmesi için çamaşır odaları ve ütü odaları bulunmaktadır. Böylece evinize kıyafetlerinizi taşımak zorunda kalmaz ve her an kıyafetlerinizi temizlemenin rahatlığını yaşarsınız. Yurtlarda temizlik ve hijyene dikkat edilmekte ayrıca ortak alanlar günlük olarak dezenfekte edilmektedir. Güvenlik, kamera sistemleri ile 7 gün 24 saat takip edilmektedir.

2006 yılında kurulan ve “Üretken Üniversite” sloganıyla eğitim hayatına başlayan Namık Kemal Üniversitesi, Tekirdağ’da bulunan tek üniversitedir. Bir devlet üniversitesi olan Namık Kemal Üniversitesi’nde; Çorlu Mühendislik Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Tıp Fakültesi, Veteriner Fakültesi ve Ziraat Fakültesi bulunmaktadır. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Sağlık Yüksekokulu ve Yabancı Diller Yüksekokulu da bulunan üniversitede aynı zamanda Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler Enstitüsü de yer almaktadır. Namık Kemal Üniversitesi’nde; on bir adet de meslek yüksekokulu vardır.

Tekirdağ, güzel mekanları ile öğrencilerin hoş vakit geçirmeleri için imkan sağlamaktadır. Çorlu Kalesi de bunlardan biridir. Bizans döneminde yapıldığı bilinen kalenin çevresi -özellikle doğu ve batı kısmı- dere yatakları ile çevrilmiştir. Yapılan incelemelerde kalenin askeri yönden önem taşıdığı görülmüştür. Burayı ziyaret edebilir ve tarihe eşlik edebilirsiniz. Eğer güzel bir akşam geçirmek isterseniz güzel lokantaların bulunduğu Uçmak Dere’ye gidebilir ve yeşilin tüm renkleri ile buluşabilirsiniz. Güzel bir hafta sonu için Şarköy’ü ziyaret edebilir ve Mavi Bayraklı sahilinde denize girebilirsiniz. Marmara Denizi’nin güzelliği ile stresinizden arınabilir ve dinlenebilirsiniz.

Tekirdağ’da okumak, sizlerin sahip olduğu en güzel ayrıcalık olacaktır. Sıcak insanları ve hoş mekanları ile öğrenciliğiniz hiç bitmesin isteyeceksiniz.