Tokat Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Tokat Erkek Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Tokat Erkek Yurtları, Tokat Erkek Öğrenci Yurtları, Tokat Özel Yurtlar

Ülkemizin birçok şehrinden, farklı kültürlerden öğrenci barındıran Tokat; burada üniversite okuyacak erkek öğrencilere birçok olanak sağlamaktadır. Sivas, Çorum, Amasya ve Samsun’a da komşu olan bu ilde kendinizi evinizde gibi hissedecek ve rahatlığınızı sağlayacak yurtlarda oldukça rahat edeceğinizi söylemek mümkün.

Yurtlar; iki, üç ya da kalabalık bir arkadaş ortamı arayanlar için 4 kişilik olarak da hizmet vermektedir. Sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeğinin verileceği yurtlar erkek öğrenciler için yemek konusunda çok büyük kolaylık sağlamaktadır. Evinizin uzaklığında sıcak ev yemeği yemek hele ki erkek öğrenciler için bulunmaz bir nimettir. Günlük sıcak su, çamaşırların yıkanması için yurtlarda bulunan çamaşır makineleri de erkek öğrencilerin birer kurtarıcısı olarak imdatlarına yetişmektedir. Bazı özel yurtlarda oyun odaları, fitness salonları, 24 saat hizmete sunulmuş internet, hobi odaları ve ütü odasına kadar daha birçok ayrıntı da düşünülmüş. Özel mutfaklar, ders çalışma odaları, aspiratör ve diğer olanaklar Tokat’ta öğrencilere kucak açmış ve gelecek misafirlerini beklemektedir. İnce detaylarına kadar düşünülmüş bu ortamda tüm ihtiyaçlarınız karşılanırken ders çalışmaya daha fazla fırsat bulacak ve çamaşır, bulaşık gibi sıkıcı işleri yapmanıza gerek kalmayacaktır. Talebinize göre isterseniz üniversiteye çok yakın bir yurtta kalabilir, ya da şehrin göbeğinde öğrenciliğinizi sürdürebilirsiniz. Ulaşım, oldukça kolaydır ve çok zaman harcamadan hangi yurtta kalırsanız kalın kolayca üniversiteye gidebilirsiniz. Üstelik öğrenci olmanızdan dolayı ücretler öğrenci tarifesinden alınmaktadır. Hobi odalarında dilediğiniz kadar playstation oynarken günün yorgunluğunu üzerinizden atacak ve ertesi güne yeniden enerjik bir şekilde başlayabileceksiniz.

Tüm bu imkanlar dahilinde bir de Tokat’ın kendine özgü yerlerini ziyaret etmeniz, sosyal hayatınızın daha da renklenmesine imkan sağlayacaktır. Merkezinde yer alan cafeleri ile müziğe doyacak ve ruhunuzu da beslemiş olacaksınız. Taşhan Çarşısında ihtiyaçlarınızı karşılamanız bir yana tarihi ortamıyla kendinizi bambaşka bir ortamda bulacaksınız. Sadece Tokat’ın merkezinde değil, birçok ilçesinde de gezilecek ve görülecek birçok yer var elbette. Tokat merkez ilçesinde Saat Kulesi olarak bilinen bu tarihi eseri görmenizi tavsiye ederiz. 1902 yılında yapılan bu kulenin en büyük özelliği ise 33 metre olması halkın yardımıyla yapılması değil. Saat kulesi çalmaya başladığında şehrin her yanından duyulabilecek kadar özel bir yapıya sahiptir. Şehri kuşatan dağların arasında şehrin tam da göbeğinde olan bu Saat Kulesi hala Tokat’ta sizleri beklemektedir.

Almus, Artova, Erbaa, Niksar, Pazar, Reşadiye, Turhal, Yeşilyurt, Zile, Sulusaray, Başçiftlik gibi ilçelere sahip bu ilimiz, 613 bin 990 kişilik nüfusuyla -2012 verilerine göre- sizlere kucak açmış ve halkının öğrencilere verdikleri değerle sizleri misafir etmeyi beklemektedir. Çoğu şehirde olduğu gibi burada da nüfus hızla artmakta ve Tokat’ın Erbaa ilçesi bu konuda başı çekmektedir. Başçiftlik ilçesi Tokat’ın en küçük ilçesi olup, ilginç bir adrenalin yeridir aslında. Samandağı’nı sınırları içinde bulunduran bu şirin ilçede 2003 yılından itibaren yamaç paraşütü yapılmaktadır. Adrealin tutkunu iseniz ve Tokat’ ta okuyorsanız mutlaka Samandağı’nda yamaç paraşütü yapmalı ve bölgenin yeşillik ve çimenlik bir bölge olmasından yararlanmalısınız.

Eğer öğrenci olarak Tokat’ a geldiyseniz, doğru yerdesiniz...