Tokat Kız Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Tokat Kız Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Tokat Kız Yurtları, Tokat Yurtları, Tokat Kız Öğrenci Yurtları

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat, 9.958 kilometre karelik alana sahip olup, bünyesinde bir çok kız yurdu bulundurmaktadır. Devlet yurtları olduğu kadar özel yurtlarından bulunduğu Tokat’ta, hem bütçenize hem de taleplerinize uygun bir yurt bulabilirsiniz.

Bazı yurtlarda evinizin ortamını aratmayacak şartlar size sunulmaktadır. Bazı yurtlarda yatağınız, giysi dolaplarınız ve çalışma masanıza kadar ihtiyacınız olan tüm detaylar düşünülmüştür. Bazı özel yurtlarda ise sizin yaşam alanınıza müdahale edilmeden kendi zevkiniz ve bütçenize göre içini özel eşyalarınızla süsleyebileceğiz bir odalı evler sizleri beklemektedir. Yatağınız, giysi dolabınız, çalışma masanız yani size dair ne varsa odanıza koyabilir ve kendinize ait anahtarınızla tek kişilik evinizin tadını çıkarabilirsiniz. Yurtlarda 2 öğün yemek, 24 saat kesintisiz sıcak su, ders çalışmanız için özenle hazırlanmış dershanelikler, kütüphaneler ve tabi ki internet odaları gibi olanaklar başarılı bir üniversite hayatı için sizlerin hizmetinizdedir. Tüm bunların yanı sıra yurtlarda olmazsa olmaz olarak değerlendirilen sağlıklı, hijyenik ve temiz bir ortam da olduğunu iletmek isterim. Üstelik ulaşımın da üniversiteye kolayca sağlanabilir olması yurtların önemini daha da arttırmaktadır. Güvenliğin oldukça önemsendiği yurtlarda kız öğrencilerin rahatlığı için herşey A’dan Z’ye düşünülmüş ve kendilerini iyi hissetmeleri için tüm olanaklar kız öğrencilere sunulmuştur.

Gaziosmanpaşa Üniversitesi; şehir merkezi dışında olup, Taşlıçiftlik kampüsünde yer almaktadır. Üniversitenin şehrin merkezi dışında olması başta Ziraat Mühendisliği okuyan öğrencilere kendi seralarında çalışma imkanı sunarken, diğer öğrencilerin de kendilerini kampüs içindeyken ormanlık bir alanda pikniğe gelinmiş edasıyla rahat ve huzurlu olmalarını sağlamaktadır.

Tokat’ta kendinizi bazen Tokat Kalesi’nde bulabilir, bazen ise Kelkit Çayı’nda düzenlenmiş bir raftingte bulabilirsiniz. Tokat Kalesi, şehrin merkezinde ve dağların yamacında olup, şehri seyretmeniz için adet size hediye edilmiş bir Ortaçağ mimarisini anımsatan eşsiz bir güzelliktedir. Kelkit çayı ise eğlence ve adrenalin tutkunların vazgeçilmez uğrak yeri olmuştur. Ayrıca bu güzel şehirde bir çok medreseye,camiye hatta mağaralara bile rastlamak mümkündür.. Ballıca mağarası her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilmekte ve hala keşfedilmemiş bir çok gizemi sırrını korumaktadır.

İlin merkezinde bir de müzesi bulunan Tokat’ta, 36.253 adet eser sergilenmektedir. Geçmişi 1982 yılına dayanan müzede kendinizi günün yorgunluğundan, müzenin rahatlatıcı ve de insanı geçmişe sürükleyen o eşsiz havası sayesinde kurtulabilirsiniz.

Bu arada unutmadan, mutlaka burada Tokat Kebabını yemenizi öneririz. Özel kebap ocaklarında yapılan ve bu şehre özel olan bu tat, taze kuzu etini patlıcan, biber, patates, soğan, sarımsak gibi lezzetlerle buluşturuyor. Şehrin kalesini izlerken bir yandan da kebabını yerken daha önce hiç yaşamadığınız bir duyguyu bu şehirde tatmanız mümkün.

Bir üniversite öğrencisi olarak geldiğiniz şehrin ne denli özel olduğunu ve size sunduğu imkanların neler olduğunu bilmek hakkınız. Ömrünüzün en güzel çağlarının geçtiği üniversite döneminde sizlere gerek kız öğrenci yurtlarıyla gerek eşsiz tatlarıyla kucak açan Tokat’ta gezilecek görülecek daha bir yer olduğunu da iletmek isterim.