Trabzon Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Trabzon Erkek Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Trabzon Erkek Yurtları, Trabzon Erkek Öğrenci Yurtları, Trabzon Özel Yurtlar

Giresun, Gümüşhane, Bayburt ve Rize ile komşu olan Trabzon’da Karadeniz iklimi görülmektedir. Yaz ayları serin geçerken, kış ayları ise ılık geçmekte ve şehirde her mevsim yağış görülmektedir. Dağlık alanlara yaklaştıkça iklim oldukça sertleşmektedir. Gür bitki örtüsüne sahip olan bu yeşili bol şehirde çay bahçeleri oldukça fazla görülmektedir.

Trabzon’da bulunan erkek yurtları arasından kendinize en uygun olanı bulabilirsiniz. Yurtlarda tek kişilik, iki kişilik hatta daha fazla kişinin barınabileceği odalar bulmanız mümkündür. Odalarda kendinize ait tuvalet ve banyo da yer almaktadır. 24 saat sıcak su ile dilediğiniz an evinizin rahatlığında duş alma imkanı bulabilirsiniz. Ortopedik yataklar, çalışma masaları ve giysi dolapları öğrencilere özeldir. Yurtların çoğu manzaralıdır ve Trabzon, ayaklarınızın altında heybetiyle size eşlik etmektedir. Bazı yurtlarda odalarda TV de bulunmaktadır. Ayrıca kablosuz ve sınırsız internet olanağı ile en sevdiğiniz sitelere odanızın rahatlığında girebilir ve keyifli vakit geçirebilirsiniz. Yurtlarda kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği hizmeti verilmektedir. Kafeleri olan yurtlarda dinlenebilir ve günün stresini atarken arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz. Etüd salonları, sizler için özel olarak düzenlenmiş ve sınav dönemlerinizde size sakin bir ortam sunulmuştur. Bazı yurtlar, ücretsiz otopark imkanı da sunmaktadır ki arabası olan öğrenciler için büyük bir rahatlık sağlamaktadır. Yurtlar, çamaşır makinası ve ütü salonları ile kıyafetlerinizi yıkamanız ve ütülemeniz için de gerekli şartları sağlamıştır. Güvenlik hizmetleri üst düzeyde tutulmakta ve parmak izi okuma yöntemi ile yurda giriş yapılabilmektedir.

Trabzon’da; Trabzon Merkez‎, Akçaabat‎, Araklı, Arsin‎, Beşikdüzü‎, Dernekpazarı‎, Düzköy‎, Hayrat, Köprübaşı‎, Maçka‎, Of‎, Sürmene‎, Tonya‎, Vakfıkebir‎, Yomra‎, Çarşıbaşı, Çaykara‎ ve Şalpazarı‎ olmak üzere toplamda on sekiz adet ilçe bulunmaktadır. Trabzon ilçeleri arasında en fazla nüfusa sahip olan 112 bin 727 kişilik nüfusu ile Akçaabat İlçesi’dir. En az nüfusa sahip olan ilçe ise 3 bin 711 kişiden oluşan Dernek Pazarı İlçesi’dir. 2013 yılı Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi sonuçlarına göre Trabzon İli’nin nüfusu 757 bin 898 kişi olarak belirlenmiştir.

Trabzon, güzel mekanları ile dikkat çekmektedir. Filmlere konu olan Sümela Manastırı, dikkat çekici mimari yapısıyla her yıl binlerce turistin akınına uğramaktadır. Manastırda öğrenci odaları, mutfak, misafirhane ve kütüphane gibi alanlar vardır. Manastırın hangi tarihte yapıldığı tam olarak bilinmemektedir. Manastır ile ilgili enteresan bir hikaye anlatılmaktadır. Rivayete göre iki kardeş, bir gece aynı rüyayı görürler. Rüyalarında Meryem’in İsa’yı kollarında tutmuş olduğu ikonun burada yani Sümela Manastırı’nın olduğu yerde olduğunu görmüşlerdir. Hemen oraya giden iki kardeş, birbirlerini görünce şaşırırlar ve rüyalarını birbirine anlatırlar. Tabi bu karşılaşma sonucu kilisenin temelini atarlar.

Trabzon, yaylaları, kiliseleri ve eşsiz doğası ile öğrencilere harika bir zaman geçirmesi için tüm olanakları sunmakta ve sizleri sınırlarında misafir etmek üzere beklemektedir.