Trabzon Kız Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Trabzon Kız Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Trabzon Kız Yurtları, Trabzon Yurtları, Trabzon Kız Öğrenci Yurtları

Trabzon İli; Karadeniz Bölgesi’nin Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yer alan güzel bir şehirdir. Trabzon’un yüzölçümü 4 bin 685 kilometre karedir ve rakımı ise 20 metredir. Karadeniz sahili ile Zigana Dağları arasında bulunan bu eşsiz şehir, nefis kuymak isimli yemeği ile ünlüdür.

Trabzon’da yurtların dışında kız öğrenciler için kiralanabilen apartlar da vardır. Apartlar, genel olarak üniversitelere yakın olarak konuşlandırılmıştır. Apartlarda iki artı bir daireler olduğu gibi tek kişilik odalar da vardır. 24 saat boyunca kameralarla izlenen apartlarda güvenlik sağlanmaktadır. Merkezi ısıtma sistemi ve 24 saat sıcak su imkanı ile çeşitli olanaklar öğrencilere sağlanmıştır. Yurtlarda ve apartlarda sınırsız internet ve uydu sistemi gibi hizmetler de verilmektedir. Apartlarda bulunan odalarda lüks birinci sınıf eşyalar, LCD TV, buzdolabı, ocak, mutfak, banyo ve WC gibi tüm ihtiyaçlar düşünülmüştür. Yurtlarda ise bazı odalarda tuvalet ve banyo bulunurken bazı yurtlarda ise katlarda bulunmaktadır. Yemekhaneler, sabah kahvaltısı ve akşam yemeği olmak üzere iki öğün yemek verilmektedir. Kahvaltılar, oldukça zengin bir menü ile sunulmaktadır. Akşam yemekleri ise çorbası, ana yemeği ve salata, içecek gibi diğer tercihlerle birlikte öğrencilere sunulmaktadır. Dinlenme odaları, öğrencilerin rahatça ders çalışabilmeleri için özel olarak düzenlenmiştir. Burada ders çalışabilir, sınavlarınıza hazırlanabilirsiniz. Bilgisayar odaları da hazırlanmış, özellikle bilgisayarı olmayan öğrencilerin de internetten faydalanabilmesi için düşünülmüştür.

Trabzon’da iki üniversite bulunmaktadır. Bunlardan biri Avrasya Üniversitesi’dir. 2010 yılında kurulan üniversitede altı adet fakülte bulunmaktadır. Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler olmak üzere iki adet de enstitü bulunmaktadır. Trabzon’da bulunan diğer üniversite ise 1955 yılında kurulmuş olan Karadeniz Teknik Üniversitesi’dir. Üniversitede; Fen Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Edebiyat Fakültesi, Orman Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Tıp Fakültesi, Fatih Eğitim Fakültesi, Sürmene Deniz Bilimleri Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, İletişim Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Of Teknoloji Fakültesi, İlahiyat Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi bulunmaktadır. Ayrıca Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde; 5 enstitü, 3 yüksekokul ve 8 meslek yüksekokul da bulunmaktadır.

Trabzon, renkli insanları ve güzel mekanları ile bilinir. Yazın güzel günlerinde Erikbeli Yaylası’nı ziyaret edebilir burada çadır kurarak kamp yapabilirsiniz. Böylece keyifli vakit geçirirken süt, et, yumurta ve ekmeğin en güzelini buradan temin edebilirsiniz. Minibüslerle kolayca ulaşabileceğiniz bu güzel yaylada arkadaşlarınızla harika bir hafta sonu geçirebilirsiniz. Sera Gölü de mutlaka görmeniz gereken bir yerdir. Yeşiller arasında kalan bu güzel alanda manzarasına hayran kalacak ve dinlendiğinizi hissedeceksiniz. Trabzon Müzesi, heybetiyle görenleri daha müzeye girmeden karşılamaktadır. Bir konak yapısında olan müzede tarihte Atatürk’ün ve eşi Latife Hanım’ın misafir edildiği bilinmektedir.

Trabzon, eşsiz doğası ile siz değerli öğrencileri misafir etmekten gurur duyacak ve sıcak insanları ile kendinizi evinizde hissetmenizi sağlayacaktır.