Tunceli Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Tunceli Erkek Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Tunceli Erkek Yurtları, Tunceli Erkek Öğrenci Yurtları, Tunceli Özel Yurtlar

Tunceli İli; Erzincan, Bingöl, Malatya ve Elazığ ile komşudur. Tunceli’de sert bir kara iklimi görülmekte ve yaz ayları kısa geçmektedir. Yaz ayları da genel olarak serin geçerken kış ayları uzun ve soğuk geçmektedir. Aylarca karla kaplı kalan ilde yüksek yerlerde devamlı kar görülmesi mümkündür.

Tunceli’de erkek yurtları genel olarak ihtiyaçlara yönelik olarak hazırlanmış ve düzenlenmiştir. Burada yurtlarda odalar en az iki kişiliktir. Üç, dört, beş hatta altı kişinin yaşayabileceği odalar da mevcuttur. Odalarda ortopedik yataklar, çalışma masası ve giysi dolabı bulunmaktadır. Odalar, soğuk kış şartlarından en az etkilenecek şekilde mantolama yöntemi ile korunmakta ve merkezi ısınma sistemi ile ısıtılmaktadır. Tuvaletler ve banyolar odaların bulunduğu katlarda yer almakta ve öğrenciler tarafından ortak kullanmaktadır. 24 saat sıcak su bulunmaktadır. Her katta 24 saat sınırsız ve kablosuz internet olan yurtlar olduğu gibi, bilgisayar odaları olan yurtlar da vardır. Yurtlarda sabah kahvaltısı ve akşam yemeği hizmeti verilmektedir. Sabah kahvaltıları oldukça zengin içeriklidir. Akşam yemekleri ise en az dört çeşitten oluşmakta ve aşçılar tarafından hazırlanmaktadır. Kafeteryalarda verilen bu hizmet dışında kantin de bulunmaktadır. Kırtasiye malzemeleri ve daha birçok ihtiyacınıza kantin aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Yurtlarda çalışma odaları da bulunmaktadır. Sessiz ve ferah odalarda sınavlarınıza hazırlanabilir ve motiveniz bozulmadan ders çalışabilirsiniz. Böylece sınavlarda başarılı olabilirsiniz. Yurtlarda güvenlik resimli öğrenci kartları ile sağlanmaktadır. Ayrıca yurt ve çevresi kameralarla kontrol edilmekte ve takibi sağlanmaktadır. Yurtlarda çeşitli aktiviteler de düzenlenmekte ve öğrencilerin yurda ve şehre alışmaları için birçok eğlence hazırlanmaktadır. Tavla turnuvaları gibi etkinlikler ile hoş zamanlar geçireceğinizi iletmek isterim.

Tunceli İli; Tunceli Merkez, Hozat‎, Mazgirt‎, Nazımiye‎, Ovacık‎, Pertek‎, Pülümür‎ ve Çemişgezek‎ olmak üzere toplamda sekiz ilçeden oluşmaktadır. Pertek İlçesi, 11 bin 839 kişilik nüfusu ile en fazla nüfusa sahip olan yerdir. En az nüfusa sahip olan ilçe ise 2 bin 945 kişilik nüfusu ile Pülümür İlçesi’dir. Tunceli İli’nin toplam nüfusu ise 2012 yılında yapılan sayıma göre 86 bin 276 olarak tespit edilmiştir.

Dersim olarak da bilinen Tunceli’de gezilecek birçok mekan vardır. Gerek tarihi yapıları gerekse diğer gezilecek yerleri ile size harika bir öğrencilik hayatı sunacağına emin olabilirsiniz. Süleymaniye Camii, sizlerin mutlaka görmesi gereken bir tarihi mekandır. Caminin ne zaman ve kim tarafından yapıldığı bilinmemektedir. Ancak Selçuklu zamanına ait bir mimari yapıya sahiptir. Oldukça güzel olan bu camiyi görmenizi tavsiye ederiz. Tunceli’de Yeni Hamam’ı da görebilirsiniz. 1701 – 1702 yılları arasında yapılan hamam, dikdörtgen şeklinde inşa edilmiştir. Geçmişe dair izler barındıran bu hamam, giriş kapısının üzerinde bir kitabe içermektedir.

Tunceli’de öğrenciliğiniz, tarih eşliğinde ve rahat yurdunuzda unutamayacağınız kadar güzel geçecektir.