Uşak Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Uşak Erkek Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Uşak Erkek Yurtları, Uşak Erkek Öğrenci Yurtları, Uşak Özel Yurtlar

Uşak İli; Denizli, Manisa, Kütahya ve Afyon ile komşudur. Bu ilin iklimi Ege ve İç Anadolu’nun arasında geçiş göstermektedir. Ancak daha çok karasal iklim görülmektedir. Yaz ayları sıcak ve kurak geçerken kış ayları ise uzun ve sert geçmektedir. Yaz aylarında yağış oldukça az görünmektedir ve en çok yağış kış ayında olmaktadır.

Uşak’ta bulunan erkek yurtları genel olarak tamamen öğrencilere yönelik kullanım için dizayn edilmiştir. Öğrenciler için üç öğün yemek verilmektedir. Üstelik ikinci öğretim okuyan öğrenciler de düşünülmüş ve onlar için de özel yemek saati planlanmıştır. Her gün çay servisi yapılmakta ve öğrencilere sunulmaktadır. Her katta öğrenciler için düzenlenmiş olan mini mutfaklar vardır. Bu sayede canınızın istediğini de yaparak yiyebilirsiniz. Yurtlarda genel olarak en üst katlar daha sessiz olması nedeni ile ders çalışma odası olarak düzenlenmiştir. Yurtların bir kısmı laminant parke ile döşenmişken, bazı yurtlar ise halı ile kaplanmıştır. Kantin hizmeti ile tüm ihtiyaçların giderilmesi hedeflenmiştir. Ayrıca erkek öğrencilerin boş vakitlerinde iyi zaman geçirmeleri için spor salonları olan yurtlar da vardır. Ücretsiz olarak sunulan Lig TV ve D- Smart ile de keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Arkadaşlarınızda yurdun sıcak dinlenme odasında uzanarak maç izlemenin keyfini çıkarabilir ve sevdiğiniz filmler için D-Smart ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz. Öğrenciler için odalarda yatak, ders çalışma masası ve giysi dolapları bulunmaktadır.

Uşak’ta toplam altı adet ilçe bulunmaktadır. İlçeleri; Banaz‎ , Eşme‎ , Karahallı‎ , Sivaslı‎ , Ulubey ve Uşak Merkez’den oluşmaktadır. En fazla nüfusa sahip olan ilçesi 37 bin 405 kişi ile Banaz İlçesi’dir. En az nüfusa sahip olan ilçesi ise 11 bin 353 kişilik nüfusu ile Karahallı İlçesi’dir. İlçelerde genel olarak kadın ve erkek nüfusu birbirine yakındır. Ancak Eşme İlçesi’nde kadın nüfusu erkek nüfusuna göre daha fazladır. 2013 yılında yapılan adrese göre nüfus sayımında ise Uşak İli’nin nüfusunun 342 bin 269 olduğu belirlenmiştir.

Uşak’ta görülmeye değer güzel mekanlar vardır. Burada öğrencilik dışında kalan zamanlarınızı keyifle geçirebilirsiniz. Göğem Göleti, bu güzel mekanlardan biridir. Göletin çevresi ormanla çevrilidir ve dinlenip kafa dağıtmak için gelebileceğiniz en iyi yerlerden biridir. Eğer tarihi bir yapı görmek isterseniz Ulubey Kanyonu’na gidebilirsiniz. Ulubey ilçesinde bulunan bu kanyon, dünyanın en büyük ikinci kanyonu olma özelliğini taşımaktadır. Kanyonun çevresinde dinlenebilecek ve piknik yapabilecek alanlar bulunmaktadır. Eğer daha heyecanlı ve doğal bir ortam isterseniz o zaman da sizi Huzur Park’ın beklediğini söylemek isterim. Burada dinlenme fırsatı bulurken aynı zamanda yörenin güzel lezzetli yemeklerinden yeme şansınız vardır. Burada spor yaparken kayığa da binebilir yürüyüşler yapabilirsiniz.

Öğrencilik hayatınız burada oldukça eğlenceli geçecektir. Gerek temiz havası gerek ise güzel mekanları ile harkulade bir öğrencilik yaşamanız kaçınılmazdır.