Uşak Kız Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Uşak Kız Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Uşak Kız Yurtları, Uşak Yurtları, Uşak Kız Öğrenci Yurtları

Uşak İli; 5 bin 382 kilometre karelik bir yüzölçüme sahipti ve Ege Bölgesi’nin İç Ege Bölümü’nde yer almaktadır. Ülkemizde elektriği kullanan ilk şehir Uşak’tır. Ayrıca yine Türkiye’deki ilk şeker fabrikası bu şehirde kurulmuştur.

Uşak, kız öğrenci yurtları ile de talepleri karşılayan bir şehirdir. Burada yurtlar genel olarak iki, dört ve altı kişilik odalardan oluşmaktadır. Bazı yurtlarda bir kişilik odalar da mevcuttur. Odalarda her öğrenci için giysi dolabı, komidin, ortopedik yatak, nevresim takımı, yastık, yorgan, battaniye ve yatak örtüsü bulunmaktadır. Ayrıca bazı yurtlarda ortak kullanıma ait telefon ve çalışma masaları da bulunmaktadır. Bazı yurtlarda çalışma masaları da öğrencilere özel olarak verilmektedir. Sınırsız ve kablosuz internet ile odalarda bilgisayarınızdan internete girmenin keyfini yaşamanız mümkündür. Bilgisayarı olmayan öğrenciler için de bilgisayar odaları kurulmuş, bu imkandan yararlanmaları sağlanmıştır. Banyo ve tuvalet genel olarak ortak kullanıma aittir. 24 saat verilen sıcak su imkanı ile dilediğiniz zaman duş almanın tadını çıkarabilirsiniz. Yurtlarda sabah kahvaltısı ve akşam yemeği hizmeti de verilmektedir. Kahvaltı ve yemekler öğrencilerin günlük besin ihtiyaçlarına göre hazırlanmaktadır. Öğrencilerin talepleri yemekler konusunda değerlendirilmektedir. Ayrıca mevsimlerine göre de hazırlanan yemekler, akşamları üniversite dönüşünde sizleri hazır beklemektedir. Yemek sonrası çay keyfi yapabilir, dinlenme odalarında günün stresini atabilirsiniz. Etüd salonları derslerinizi çalışmanız için özel olarak hazırlanmış ve sizlere sunulmuştur.

Şehirde tek bir üniversite bulunmaktadır ve üniversite şehrin adını taşımaktadır. 17 Mart 2006 yılında kurulmuş olan Uşak Üniversitesi’nde; Mühendislik Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İletişim Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi ve Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi bulunmaktadır. Üniversitede bir adet yüksekokul bulunmaktadır. Üniversitede ayrıca; Uzaktan Eğitim Meslek Yüksekokulu, Banaz Meslek Yüksekokulu, Karahallı Meslek Yüksekokulu, Ulubey Meslek Yüksekokulu, Eşme Meslek Yüksekokulu, Sivaslı Meslek Yüksekokulu, Uşak Meslek Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Meslek Yüksekokulu, Adalet Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bulunmaktadır.

Uşak, oldukça güzel bir şehirdir. Hamamboğazı Kaplıcaları oldukça ünlüdür. Kaplıcaların çevresi yeşilin her rengi ile donatılmış olan dağlarla çevrilidir. Burada yürüyüş yapabilir ve temiz havanın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Bu kaplıcada gazoz, sarı kız ve kara kız isimleri ile bilinen üç farklı içerikte kaplıca suyu bulunmaktadır. Sarı kız isimli su, kükürtlü ve ılıktır. Kara kız isimli su ise orta sıcaklıkta bulunmaktadır. Gazoz isimli suyun özelliği ise kükürt, demir ve diğer şifalı madenleri içermektedir. Kaplıca suları genel olarak kronikleşmiş romatizma hastalarına, mide ve bağırsak hastalarına iyi gelmektedir.

Uşak’ta öğrenci olarak bulunuyorsanız, burada kalacak güzel yurtları ve sıcak inanları ile oldukça keyifli vakitler geçireceğinizi söylemek isterim. Gezilecek güzel mekanları ve başarılı üniversitesi ile buradan harika anılarla döneceksiniz.