Yalova Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Yalova Erkek Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Yalova Erkek Yurtları, Yalova Erkek Öğrenci Yurtları, Yalova Özel Yurtlar

Bursa ve Kocaeli ile komşu olan Yalova ili, iklim bakımından değişiklik göstermektedir. Genel olarak Akdeniz ve Karadeniz iklimi arasında geçiş gösteren bir iklime sahip olsa da karasal iklimin de özellikleri görülmektedir.

Yalova’da erkek yurtları oldukça fazladır. Tek yapmanız gereken taleplerinize cevap veren ve bütçenize uyan bir yurda karar vermektedir. Yalova’da bulunan erkek yurtları genel olarak iki ve üç kişilik odalardan oluşmaktadır. Odalarda yataklar, giysi dolapları, ders çalışma masaları, tuvalet ve banyo vardır. Odaların çoğu balkonludur ve deniz manzaralıdır. Tüm üniversite yerleşkelerine ücretsiz ulaşma imkanı sunan yurtlar vardır. Merkezi ısıtma sistemi tercih edilen yurtlarda evinizin sıcaklığını hissetmeniz mümkündür. 24 saat sıcak su imkanı ile dilediğiniz her an sıcak suyun tadını çıkarabilirsiniz. Yurtların her noktasında -ücretsiz- sınırsız ve kablosuz olarak sunulan internet ağı, sizlere sevdiğiniz internet sitelerinde sörf yapabilme imkanı yaşatmaktadır. Yemekhane ve kafeteryaları ile sabah kahvaltınız ve akşam yemeğiniz yurt tarafından karşılanmaktadır. Ders çalışma odalarında sınavlarınıza sıkıca hazırlanırken sessiz ve ferah odalar sayesinde rahat ders çalışabileceksiniz. Çamaşır makinası, kurutma makinası ve ütü odaları da bulunan yurtlarda giysilerinizi yıkayıp kurutabilir ve ütüleyebilirsiniz. Sosyal ve kültürel etkinliklerle kendinizi evinizde hissetmeniz için her şey düşünülmüştür. Şehre alışma partileri, futbol müsabakaları ve tavla turnuvaları ile birçok arkadaş edinebilir ve keyifli vakitler geçirebilirsiniz. 24 saat boyunca güvenlik hizmeti verilmekte ve güvenliğiniz yurtlar tarafından sağlanmaktadır.

Yalova İli; Altınova‎, Armutlu‎, Termal‎, Yalova Merkez, Çiftlikköy‎ ve Çınarcık‎ olmak üzere toplamda altı adet ilçeden oluşmaktadır. 27 bin 640 kişilik nüfusu ile en kalabalık ilçesi Çiftlikköy’dür. Çiftlikköy’den sonra turistlerin ilgi odağı olan ve genel olarak İstanbul, Bursa ve Gebze’den gelen misafirlerini karşılayan Çınarcık İlçesinin nüfusu ise 24 bin 488 kişiden oluşmaktadır. Yalova’nın toplam nüfusu 2012 verileri dikkate alındığında 211 bin 799 kişi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yalova, güzel ilçeleri ile ünlüdür. Çınarcık bunlardan biridir. Her yıl binlerce yazlıkçı yazın başlaması ile bu ilçeye akın eder. Uzun sahili, güzel kafeleri ve sahilde bulunan beachleri ile yazın keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz. Hafta sonlarınız için bu ilçeye gelmeniz sadece yarım saatinizi alacaktır. Dilerseniz havuzlarda sıcağın tadını çıkarabilir, dilerseniz boylu boyunca ilçe sınırlarında uzanan Marmara Denizi’nin keyfini çıkarabilirsiniz. Üstelik burada bulunan yeşilin her rengine sahip olan dağları sayesinde temiz havanın güzelliğini yaşatabilirsiniz. Çınarcık’a gitmişken Delmece yaylasına da çıkabilir, temiz bir havanın eşliğinde yürüyüşler yapabilirsiniz. Arzu ederseniz Termal ilçesinde bulunan Sudüşen Şelalesine de gidebilirsiniz. Bu şelalenin çevresinde piknik yapabileceğiniz alan da bulunmaktadır. Arkadaşlarınızla mangal keyfi yaparken şelalenin önünde oluşan ufak doğal havuzda dinlenebilirsiniz.

Yalova’da öğrencilik, sandığınızdan daha güzel geçecek ve eşsiz havası, doğal güzelliği, sahilleri ve insanları ile unutulmaz anılara eşlik edeceksiniz.