Yalova Kız Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Yalova Kız Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Yalova Kız Yurtları, Yalova Yurtları, Yalova Kız Öğrenci Yurtları

Sekiz yüz elli kilometre karelik bir alana sahip olan Yalova, Marmara Bölgesi’nde bulunan illerimizden sadece biridir. Marmara Denizi ile sınırı bulunan bu güzel il, tam bir turistik şehirdir. Güzel sahilleri ve mekanları ile öğrencilere kapılarını açan bu şehrin ilk yerleşim tarihinin milattan önce üç binli yıllara dayandığı bilinmektedir.

Yalova’da bulunan kız öğrenci yurtları oldukça özel olarak tasarlanmıştır. Deprem yönetmeliğine uygun olarak inşa edilmiş yurtlarda alışveriş merkezleri ayağınızın altındadır. Bir kişilik odalardan tutun da altı kişilik odalara kadar herkesin bütçesine hitap eden yurtlarda 24 saat sıcak su imkanı vardır. Bütün odalarında kalorifer olan yurtlarda, oda içlerinde ayrıca bazalı yataklar, gardırop ve çalışma masası da bulunmaktadır. Ayrıca 24 saat kesintisiz ve kablosuz internet olanağı da öğrencilere sunulmuştur. Bazı yurtlar, hizmetlerinde o kadar ileri düzeydedir ki otoparktan tutun da fitness salonu hatta sauna salonu hizmeti bile vermektedir. Odalar yurdun konumuna göre deniz manzaralı olarak da öğrencilere sunulabilmektedir. Yurtlarda, deniz manzarasını sadece odalarda değil, yemekhanelerde de görmeniz mümkündür. Denize oldukça yakın olan yurtlar olduğu gibi belirli bir yürüme mesafesinde olan yurtlar da vardır. Yurtlarda çamaşırlarınızı yıkamanız için özel olarak çamaşırhaneler hazırlanmıştır. Burada çamaşırlarınızı yıkarken kurutma makinası olan odalarda da giysilerinizi kurutabilir, ütü odalarında ütü yapabilirsiniz. Derslerinize ve sınavlarınıza iyi hazırlanmanız için çeşitli büyüklükte çalışma odaları hazırlanmıştır. Beş kişilik odalar olduğu gibi daha kalabalık odalar da vardır. Böylece bölüm arkadaşlarınızla grup çalışması yapmanız da mümkündür. Ayrıca sinema izleme odaları da akşam keyifli vakit geçirmenize olanak sağlamaktadır. Güvenlik için parmak izi okuma sistemi kullanan yurtlar olduğu gibi kartlı geçiş sistemi kullanan yurtlar da vardır.

Yalova’da bulunan Yalova Üniversitesi’nde; Hukuk Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Mühendislik Fakültesi ve Sanat ve Tasarım Fakültesi bulunmaktadır. Ayrıca Fen Bilimleri Enstitüsü ve Sosyal Bilimler Enstitüsü olmak üzere iki adet de enstitü vardır. Üniversitede bulunan meslek yüksekokulları; Armutlu Meslek Yüksekokulu, Çınarcık Meslek Yüksekokulu, Termal Meslek Yüksekokulu ve Yalova Meslek Yüksekokuludur.

Yalova, harika denizi ve güzel mekanları ile ünlenen bir şehirdir. Yürüyen Köşk, görmeniz gereken güzel mekanlarından biridir. Güzel bir hikayeye sahiptir burası. Atatürk’ün isteği ile bir köşk yapılmaya başlanır. Köşkün yapımını görmek için ziyarete giden Atatürk, bir adamın çınar ağacını kesmeye çalıştığını görür ve nedenini sorar. Adam ise, ağacın dallarının köşkün camlarını kapadığı için kesmek zorunda kaldığını itiraf eder. Bunun üzerine Atatürk, ağacın kesilmesini istemez ve köşkün yerinin değiştirilmesini ister. Bunun üzerine mühendis Ali Galip Alnar, çalışmalar sonucu köşkü kaydırarak bu durumu giderir. O günden beri de bu köşk bu ismi ile anılır.

Yalova, size öğrenciliğinizi harika bir tatildeymiş gibi geçirmenizi garanti etmektedir.