Zonguldak Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Zonguldak Erkek Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Zonguldak Erkek Yurtları, Zonguldak Erkek Öğrenci Yurtları, Zonguldak Özel Yurtlar

Düzce, Bolu, Karabük ve Bartın ile komşu olan Zonguldak İli, ülkemizin Karadeniz ülkeleriyle olan deniz ticaretinde oldukça büyük bir öneme sahiptir. Bu ilde, Karadeniz iklimi hüküm sürmektedir. Balkanlardan gelen soğuk havadan fazlaca etkilen şehirde kışlar çok daha soğuk geçmektedir. Her mevsimi yağışlı geçen il, Karadeniz bölgesinin en serin yeridir.

Zonguldak’ta bulunan erkek öğrenci yurtları genel olarak değerlendirilirse bir otel konforu ile yarışmaktadır denilebilir. Burada odalar; tek kişilik, iki kişilik, üç kişilik ve dört kişilik olarak düzenlenmiştir. Odalarda TV ve telefon bulunmaktadır. Baza sistemli yataklar ve giysi dolapları, çekmeceli dolaplar ve çalışma masaları da oda içinde bulunan diğer eşyalardır. Yurtların bir kısmında odalarda balkonlar bulunmaktadır. Bir kısım yurtlar ise bahçelidir. Yurtların mevcutları genel olarak azdır. Bu sayede daha çok imkan sunulması hedeflenmiştir. Yani yurtlardaki kişi sayısı azaldıkça verilen hizmet de o oranda artmaktadır. Tuvalet ve banyolar genel olarak katlarda bulunmaktadır. Sıcak ve soğuk su sebilleri de her katta yer almakta ve kendinize hazır çay ve kahve yapma şansınız bulunmaktadır. Katların tamamında kablosuz ve sınırsız internet hizmeti de sağlanmıştır. 24 saat sıcak su verilen yurtlarda aynı zamanda sınavlara çalışabilmek için özel olarak düzenlenmiş etüd salonları da vardır. Yeme ve içme hizmetlerinde genel olarak öğrencilerin talepleri değerlendirilmekle birlikte aşçılar tarafından lezzetli yemekler yapılmakta ve porselen tabaklarla self servis olarak öğrencilere sunulmaktadır. Öğrenciler boş vakitlerinde sıkılmasın diye bir de spor salonu ve eğlence odaları hazırlayan yurtlar da vardır. Güvenlik hizmetleri ise 7 gün 24 saat verilmekte ve yurdun giriş ve çıkışı kameralarla takip edilmektedir.

Zonguldak İli; Alaplı‎, Devrek‎, Gökçebey‎ , Karadeniz Ereğli‎, Zonguldak merkez‎ ve Çaycuma‎ olmak üzere altı adet ilçeye sahiptir. Ereğli ilçesi, şehrin en kalabalık nüfusa sahip olan ilçesidir ve nüfusu 174 bin 456 kişiden oluşmaktadır. En az nüfusa sahip olan ilçesi ise 23 bin 208 kişilik nüfusu ile Gökçebey İlçesi’dir. Zonguldak İli’nin toplam nüfusu ise 2013 yılında yapılan nüfus sayımına göre 606 bin 527 kişiden oluşmaktadır.

Zonguldak, gezilecek birçok mekanı ile öğrencilere keyifli bir öğrencilik hayatı sunmaktadır. Şehrin özellikle mağaraları görülmeye değerdir. Cumayanı Mağarası da bunlardan biridir. 1976 yıllarda incelenen mağaranın üç girişi bulunmaktadır. Botlarla mağara içinde gezerken ilginç galeri ve odacıklarla karşılaşmanız mümkündür. Burada oldukça hoş zaman geçireceğinizi bilmenizi isterim. Mitolojik olarak da çeşitli hikayelere sahip olan bir diğer mağarası ise Cehennemağzı Mağarası’dır. Bu mağara ile ilgili anlatılan rivayete göre yenilmeyen insan olarak bilinen Herakles’e Eurstheus tarafından cehennem köpeği Kerberus'u kaçırma görevi verilmiştir. Görev tamamlanır ama Eurstheus, köpekten korkar ve ölüler diyarına geri bırakır.

Zonguldak’ta öğrenci iseniz, şehrin mitolojik havasını soluyarak ve güzel mekanlarını gezerek harika zaman geçirebilirsiniz.